Назад
Електронні петиції

Євроінтеграційні рішення Уряду за 07.07.2021

Дата публікації: 26.08.2021

Уряд підтримав рішення, необхідні для «митного безвізу» України з ЄС, а також реалізації зобов’язань у рамках міжнародної ініціативи «Партнерства Біарріц». 
✅ Схвалено постанову щодо врегулювання деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів (Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 665).
Що пропонується? 
Затвердити форму плану проведення заходів з моніторингу відповідності підприємства критеріям авторизованого економічного оператора, а також порядок планування та проведення митними органами відповідного моніторингу. 
Що таке авторизований економічний оператор?
Це особливий статус, який засвідчує високий ступінь довіри митниці до бізнесу та надає йому можливість користуватися перевагами та спеціальними спрощеннями при митному оформленні. 
✅ Затверджено Порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї.
Порядок надання відпустки визначає терміни «одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини»; конкретизує строки надання відпустки, а також підстави її надання (перелік документів) для кожної категорії осіб.
Крім того, документ визначає тривалість відпустки при народженні двох і більше дітей.
▶ Нагадаємо, що у травні 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною». Закон запровадив новий вид відпустки – одноразову відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.
▶ Закон є одним із пакету «Партнерства Біарріц» та покликаний забезпечити поєднання професійної діяльності із сімейними обов'язками і вихованням дітей, а також встановити рівні можливості для жінок та чоловіків у цій сфері.