Назад
Електронні петиції

Євроінтеграційні рішення Уряду прийняті за 21.07.2021

Дата публікації: 26.08.2021

Подальша реформа державного управління та розвиток Центрів Індустрії 4.0 в Україні. Такі євроінтеграційні рішення сьогодні ухвалив Уряд:
Постанову Кабінету Міністрів України «Щодо сприяння впровадженню технологічного підходу «Індустрія 4.0» в Україні». 
Нормативно-правовий акт передбачає впровадження сучасних ефективних технологій у реальному секторі та в інших сферах економіки, включно з «інтернетом речей» (телекомунікаційна мережа автономних пристроїв, що без участі людини обмінюються даними та враховують їх у своїй роботі), елементами штучного інтелекту, машинним навчанням, роботизацією, тривимірним друком виробів, технологіями віртуальної, доданої та змішаної реальності тощо.
Планується створення та розвиток діяльності Центрів Індустрії 4.0. Такі центри створюються на базі закладів вищої освіти, наукових установ, наукових та індустріальних парків у регіонах України.
Центри повинні стати ключовими інструментами інноваційного розвитку регіонального рівня та нарощувати інноваційний та освітній потенціал в сфері реального сектору економіки, енергетики, інфраструктури.
В перспективі це може допомогти підвищити ефективність і конкурентоздатність цілих секторів економіки. 
Детальніше: https://cutt.ly/Um2Cco0 
Розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання реформування державного управління України».
Документ схвалює Стратегію реформування державного управління України на період до 2025 року та затверджує план заходів з її реалізації, а також запроваджує звітування про його виконання.
Мета – побудова спроможної сервісної та цифрової держави, яка забезпечує захист інтересів громадян України на основі європейських стандартів та досвіду.
Реалізація Стратегії здійснюватиметься за трьома напрямами:
- забезпечення надання послуг належної якості та формування зручної адміністративної процедури для громадян і бізнесу;
- формування системи професійної та політично нейтральної державної служби, орієнтованої на захист інтересів громадян;
- розбудова ефективних і підзвітних громадянам державних інституцій, які формують державну політику та успішно її реалізують для сталого розвитку держави.
Детальніше: https://cutt.ly/6m2CbUb