Назад
Електронні петиції

Євроінтеграційні рішення Уряду прийняті за 01.09.2021

Дата публікації: 02.09.2021

    Статистика за європейськими принципами та маркування енергоспоживчих продуктів відповідно до норм ЄС – такі євроінтеграційні рішення 01 вересня схвалив Уряд на своєму засіданні.
    Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт «Про офіційну статистику». Він покликаний гармонізувати державну статистику зі статистичною системою ЄС, а також створити умови для роботи органів державної статистики відповідно до світової та європейської статистичної практики. 
   За європейськими принципами, статистика має розроблятися та поширюватися національними статистичними органами незалежно від інших органів управління, особливо щодо визначення методології, методів і джерел отримання даних, термінів, змісту та форм поширення інформації тощо. Усе це дозволить забезпечувати користувачів достовірною інформацією щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в Україні та її регіонах.
    Отже, законопроєкт пропонує нову редакцію закону «Про державну статистику» та передбачає такі зміни: 
- створює Національної статистичної системи, яка складається з трьох рівноправних виробників офіційної статистики, а також консультативно-дорадчого органу Уряду – Національної ради з питань статистики;
- врегульовує питання захисту конфіденційних даних, що використовуються в статистичних цілях, доступу до мікроданих;
- врегульовує питання забезпечення та оцінки якості статистичної інформації, її поширення. А також інші зміни. 
    Також Уряд схвалив постанову щодо внесення змін до Технічних регламентів та впровадження стандартів енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів відповідно до норм ЄС.
Рішення охоплює:
- побутові посудомийні машини, 
- побутові електричні холодильники, 
- побутові пральні машини та барабанні сушильні машини, 
- телевізори, 
- кондиціонери повітря, 
- електричні лампи та світильники.
    Таке рішення допоможе усунути технічні бар’єри під час торгівлі між Україною та країнами-членами ЄС, полегшить ведення бізнесу в Україні та дасть змогу мати рівні конкурентні можливості з європейськими виробниками зазначеної продукції.