Назад
Електронні петиції

Україна, Грузія та Молдова започаткували діяльність формату «Асоційованого тріо» на рівні глав держав

Дата публікації: 26.08.2021

Україна, Грузія та Молдова започаткували діяльність формату «Асоційованого тріо» на рівні глав держав. Це тристоронній формат посиленої співпраці між державами щодо інтеграції до Європейського Союзу. 
19 липня відповідну декларацію підписали Президент України Володимир Зеленський, Президент Грузії Саломе Зурабішвілі та Президент Республіки Молдова Мая Санду.
«Вступ до Європейського Союзу – це мета, яка об’єднує наші три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для наших країн, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей суверенний вибір. Ми вже досягли значного прогресу у відносинах з Європейським Союзом. Підтримані міцною волею наших народів стати частиною європейської сім'ї, ми єдині у своїй рішучості співпрацювати, щоб забезпечити визнання європейської перспективи для Грузії, Молдови і України, яка відкриє шлях для майбутнього членства в ЄС наших трьох держав», – йдеться в Декларації.
У документі Україна, Грузія та Молдова наголошують, що Угоди про асоціацію з ЄС є ключовими дорожніми картами реформ. Країни підтверджують свою непохитну відданість продовженню процесу інтеграції до Європейського Союзу шляхом всеохоплюючих реформ, спрямованих на зміцнення демократичних інституцій цих країн, і поступовому наближенню законодавства вищезазначених держав у відповідних сферах до ключових елементів права ЄС.
Також в декларації зазначено, що країни «Асоційованого тріо» залишаються відданими дотриманню та просуванню спільних цінностей з ЄС, а саме – демократії, повазі до прав людини та основних свобод та верховенстві права. 
Повний текст Декларації – за посиланням: https://cutt.ly/Pm1YttF