Назад
Електронні петиції

Реформа публічних закупівель - одна з найбільш успішних

Дата публікації: 07.09.2021
Поступове впровадження Угоди про асоціацію робить Україну ближче до ЄС. У нас все більше застосовуються правила та закони, як у країнах Євросоюзу, держава створює справедливі та рівні умови для кожного – великого та малого бізнесу, всіх громадян.
Реформа державних закупівель – один із найбільш успішних прикладів впровадження європейського законодавства. Тепер такі закупівлі відбуваються лише через електронну систему ProZorro, що дозволяє мінімізувати ризики корупції.
Прогрес виконання Угоди про асоціацію у сфері публічних закупівель складає 85%.
А який результат на практиці?
Завдяки електронній системі ProZorro зросла прозорість державних закупівель.
Розширено доступ до закупівель малим та середнім підприємствам.
Зросла конкуренція: кількість учасників закупівель у 2020 році збільшилась майже вдвічі порівняно з 2017 роком і досягла 244,2 тис. учасників (125,3 тис. у 2017 р).
Більша конкуренція дозволяє економити кошти. У 2020 р. держава на закупівлях зекономила 54,2 млрд. грн, що у 2 рази більше, ніж у 2017 р. (27,6 млрд. грн.).
Завдяки прозорості системи держзакупівель компаніям легше аналізувати потреби ринку та шукати нові можливості; організації, що здійснюють закупівлі, можуть економити завдяки конкуренції; а громадяни та контролюючі органи можуть результативніше моніторити ефективність та прозорість процедур.