Назад
Електронні петиції

Євроінтеграційні рішення Парламенту: екологічна політика та природокористування

Дата публікації: 26.08.2021

Промисловість України формує значну частку ВВП та забезпечує тисячі робочих місць. Проте, експлуатуючи понаднормово застаріле та зношене обладнання, великі промислові підприємства загалом шкодять здоров’ю і добробуту людей та стану довкілля.
Імплементуючи Директиву 2010/75/ЄС про промислові викиди, Україна має шанс поступово модернізувати виробництво до європейських стандартів з метою захисту довкілля і здоров’я людей та чистого зростання.
Гармонізувати українське законодавство в цій сфері з вимогами Євросоюзу має євроінтеграційний законопроєкт №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності», який зараз перебуває на розгляді Верховної ради і покликаний розпочати системну реформу в галузі державного екологічного регулювання.

Цей ключовий для екологічної реформи законопроект був розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Європейської Комісії, ЄБРР та GiZ для встановлення нової дозвільної процедури відповідно до європейських правил та регулювання.
Захист довкілля, здоров’я та самого життя людей є безумовною цінністю для влади цивілізованих країн. Україна теж поступово наближається до цього рівня. Але євроінтеграційний законопроєкт сам себе не проголосує. І цього тижня проекту Закону №4167 потрібна підтримка – депутатів, урядовців і громадських організацій.
Економічне зростання України може бути чистим – без промислового забруднення та різнокольорових димів над містами. Як у ЄС.
Чисте зростання – це євроінтеграція!
Більше про законопроєкт №4167 «про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» – на офіційному веб-порталі Верховна Рада України: https://cutt.ly/AmD6Ohf та на сторінці: https://cutt.ly/3mD6KJ5.
Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах, змінюючи на краще побут українців.