Назад
Електронні петиції

Держава гарантує захист прав та інтересів дітей

Дата публікації: 02.03.2021
«А нас малих батько бив ременем і нічого. Нормально все було».
Ні, не нормально. Права людини починаються з прав дитини – так само, як і майбутнє країни починається з атмосфери та цінностей, на яких виростають нові покоління.
Якщо ми скаржимося, що в підлітків «нічого святого», а «діти ростуть егоїстами», то в цьому немає кого звинувачувати, крім себе. Та таких казарменних підходів, які застосовувалися для їхнього виховання.
Саме тому захист прав дитини є нормою в Європейському Союзі й одним із пріоритетів сучасної України. Адже ставлення до дітей, їхня безпека та захищеність є одним із показників розвиненого та гуманного суспільства.
Мета інформаційної кампанії EUкраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності втілюються в конкретні щоденні речі. І почати ми вирішили з основи цивілізованого суспільства – тієї роботи, яку зробило і продовжує робити Міністерство юстиції у захисті прав та інтересів дітей для наближення українських практик до європейських.
Дитина – така сама людина, як і будь-який дорослий. Ми маємо право на таємницю листування і телефонних розмов? Таке ж право мають діти. Ми можемо спілкуватися з близькими нам людьми? Це ж можуть і діти, навіть коли батьки розлучені. А якщо ми вже прийняли рішення мати дитину, то одночасно має йти і рішення щодо належного утримання - це теж одне з її прав і наших обов’язків.
І коли наступного разу ми згадаємо «старі-добрі часи» і подумаємо, що з виховною метою можна всипати дитині трохи різок, то, будь-ласка, давайте уявимо собі таку ситуацію: як на роботі до вас підходить начальник і б’є за якусь помилку. Вважаючи це абсолютно прийнятним, просто тому, що він – «старший».