Назад
Електронні петиції

За якими професіями навчаються безробітні та чи гарантує навчання робоче місце?

Дата публікації: 03.06.2019

Можливість отримати затребувану професію сьогодні – дозволяє бути в тренді на ринку праці.  Адже професія, яка має сталий попит у роботодавців – це 100% шанс знайти гідну роботу з достойною заробітною платою.

«Активне впровадження інноваційних технологій у виробництво спричиняє надзвичайно швидку втрату актуальності раніше отриманих знань. Зростають потреби в неперервності освіти, підвищуються вимоги до професійної мобільності кадрів. Балансування ринку праці вимагає постійного оновлення знань працівників, що можливе на основі реформування системи освіти, впровадження нових форм навчання, таких як дистанційної і дуальної, як частин безперервної освіти», - зазначає заступник директора Енергодарської міської філії  Запорізького обласного центру зайнятості Марина Корабльова.

Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів в складі державної служби зайнятості вже багато років працюють  Центри професійно-технічної освіти: Рівненський, Одеський, Дніпропетровський, Донецький, Луганський, Львівський, Сумський, Івано-Франківський, Полтавський, Харківський, Херсонський.

Запорізька обласна служба зайнятості також співпрацює із 30 професійно-технічними навчальними закладами області.

За 5 місяців поточного року за направленням Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості 49 осіб проходило професійне навчання.

Найбільш затребувані професії:

  1. продавець продовольчих та непродовольчих товарів
  2. електрогазозварник
  3. бухгалтер
  4. касир торговельного залу
  5. електрозварник ручного зварювання
  6. водій автотранспортних засобів

А чи гарантує навчання за направленням служби зайнятості безробітному робоче місце?

При направленні на професійне навчання, між центром зайнятості, роботодавцем та безробітним укладається договір. Роботодавець - замовник кадрів, який має право брати участь у визначенні змісту навчання, кваліфікаційній атестації безробітних, забезпечувати проходження виробничого навчання та виробничої практики або стажування безробітних -  зобов’язаний протягом 30 календарних днів з дня завершення навчання працевлаштувати безробітних.