Електронні петиції

На замітку випускнику: А чи затребувані професії, які ви обираєте?

Дата публікації: 27.02.2019

Станом на 19 лютого 2019 році в центрах зайнятості Запорізької області зареєстровано  юристів – 176, економістів – 519, менеджерів – 1037 безробітних. А вакансій за цими спеціальностями в базі даних служби 4,8,10 відповідно. Неважко підрахувати, що на одну вакансію юриста претендує 44 безробітних, економіста – 64, а  менеджера конкурс дорівнює аж 103!!! особи.

Енергодарські ж роботодавці потребують електромонтерів, бухгалтерів,продавців продовольчих товарів, вихователів, юристів.

А заробітна плата, яку готові платити працедавці за роботу, наприклад електромонтера, коливається в діапазоні від 6,8 до 7,5  тис.грн.

Завжди затребувані працівники сфери послуг: продавці, кухарі, охоронці, офіціанти, бармени та перукарі.

Інженерні спеціальності, які здавалося б, зазнали захід одночасно з промисловим колапсом 90-х років, тепер знову потрібні. На ринок прийшли промислові іноземні компанії, і з'ясувалося, що працювати нікому: молодих інженерів, які володіють комп'ютером, сучасними технологіями, іноземними мовами, вкрай мало.

Останні роки зростає і буде рости попит на програмістів, середня зарплата яких за останні роки зросла в 1,5-2 рази.

«Для всіх, хто стоїть перед найважливішим вибором у своєму житті та ще не визначився із вибором майбутньої професії, пропонуємо пройти професійне діагностування не виходячи з дому за допомогою сучасного он-лайн  ресурсу із психодіагностики «Моя професія: консультаційна мережа» або з фахівцями служби зайнятості на Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості» - інформує директор Ірина Солдатенко.

Нагадуємо: В Запорізькій області та в місті Енергодарі триває Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир».  Фахівці служби зайнятості знайомлять молодь з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками правильного вибору професії. Запрошуємо всіх бажаючих дізнатись нове та разом з нами побудувати успішну кар’єру.