Електронні петиції

Громадські роботи як тимчасовий вид зайнятості

Дата публікації: 06.03.2019

Державна служба зайнятості широко застосовує у своїй діяльності активні заходи сприяння зайнятості, однією з них, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», є залучення незайнятого населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, але на людину, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Громадські роботи - це свого роду додатковий заробіток.

«Для багатьох безробітних, які працюють на тимчасових робочих місцях, при успішному виконанні робіт, така робота може стати постійною. Також такі роботи тимчасового характеру за участю безробітних громадян, дозволяють органам місцевої влади вирішувати першочергові соціальні проблеми територій», - зазначає очільник Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко.

Служба зайнятості Запорізької області особливу увагу приділяє видам громадських робіт соціальної спрямованості, а саме:

- надання  допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту;

- надання соціальних послуг особам, які їх потребують,

- інформування населення про субсидії.

Громадські роботи по наданню соціальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей наразі проводяться за декількома напрямками.

В  Управлінні соціального захисту населення безробітні забезпечують інформаційну роботу з учасниками АТО та їх сім’ями, сім’ями загиблих учасників АТО та інвалідами щодо належних їм пільг, надають допомогу в зборі, доставці та оформленні документів до надавачів послуг. Крім того, безробітні, які задіяні у виконанні громадських робіт соціальної направленості допомагають в оформленні належних одноразових грошових допомог.

Безробітні повністю забезпечують збір пакетів документів для отримання компенсації за землю всім учасникам АТО.