Назад
Електронні петиції

27 безробітних жінок знайшли роботу протягом Місячника зайнятості жінок

Дата публікації: 24.05.2019

Україна досягла прогресу в сфері законодавчого забезпечення ґендерної рівності. Проте, жінки все ще залишаються вразливими, зазнаючи різноманітних форм дискримінації та ґендерної нерівності. Дискримінація у сфері зайнятості та ґендерні упередження – це фактори, які найчастіше обмежують доступ жінок до високооплачуваної, більш престижної роботи та зміцнюють існуючу нерівність.

За законом, жінки і чоловіки мають право на рівну винагороду за однакову працю. Але, за даними Головного управління статистики в Запорізькій області за 2018 рік в регіоні середня заробітна плата чоловіків склала 10 268 грн., а жінок – 7 362 грн., або 71,7% зарплати чоловіків.

З метою підвищення ефективності надання соціальних  послуг, спрямованих на підтримку трудової активності жінок в сучасному економічному середовищі, підвищення рівня працевлаштування цієї категорії громадян, обласною службою зайнятості протягом квітня 2019 року традиційно проводилася акція «Місячник зайнятості жінок».

Під час Акції до Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості звернулись 39 жінок. Фахівці філії надають кожній з тих, хто опиняється в складних життєвих умовах, доволі широкий спектр соціальних послуг, передбачених чинним законодавством, і в першу чергу таких, що сприяють успішному пошуку гідного місця роботи та вдалому працевлаштуванню.

Все більше сучасних жінок мріє відкрити власну справу та стати успішною бізнес-леді, однак вагається і не знає з чого почати, тому і в цьому випадку також на допомогу приходе служба зайнятості.

З кожним роком зростає чисельність жінок, які бажають одержати нову професію, оволодіти новою спеціальністю або підвищити свою кваліфікацію. З початку 2019 року 20 жінок проходили підготовку чи перепідготовку за направленням служби зайнятості під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і на виробництві. У квітні 2019 року, у період дії акції, на навчання направлено 6 жінок.

На сьогодні, жінки у віці 45 років і старше мають значно вищий попит на ринку праці, ніж той, що був, наприклад, 10 років тому. Такому показнику сприяє багаторічний досвід державної служби зайнятості щодо надання соціальних послуг та організації сприяння працевлаштування саме жінкам, а також плідна співпраця з роботодавцями регіону та установами і організаціями, що опікуються питаннями зайнятості жінок.

 «Фахівці служби зайнятості активно працюють з жінками, залучаючи їх до активних заходів, підвищують їх впевненість у власних силах, створюють для них більш сприятливі можливості для професійного розвитку, розбудови власної кар'єри. Адже професійний ріст багато в чому залежить від самих жінок. Якщо вони мають впевненість в своїх силах, то їм вдасться досягнути успіху, а ми завжди готові їм в цьому допомогти», - підсумовує директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко.

Важливу роль в сприянні працевлаштуванню мають зустрічі з роботодавцями.   У рамках акції в квітні проведені ярмарки та  міні-ярмарки вакансій, «круглі столи» та інші заходи, орієнтовані на сприяння працевлаштування жінок. Всі учасники заходів отримали досвід безпосереднього спілкування з роботодавцем та навики самопрезентації.

За результатами проведених заходів в рамках «Місячника зайнятості жінок» вдалось працевлаштувати 27 жінок. Були тимчасово працевлаштовані – прийняли участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру -  6 жінок.

Важливу роль має надання профінформаційних та профконсультаційних послуг, під час яких клієнти отримують поглиблену інформацію про професії, що мають попит на ринку праці; рекомендації щодо вибору або зміни професії з урахуванням їх побажань, здібностей та можливостей; послуги психологічного характеру, спрямовані на визначення професійної придатності до тієї чи іншої спеціальності, тощо. Протягом квітня прийняли участь у семінарах 215 жінок.