Назад
Електронні петиції

Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» що впроваджується ПРООН в Україні

Дата публікації: 31.01.2019

За інформаційної підтримки Мінрегіону ПРООН планує проведення в січні-лютому 2019 року серії заходів в областях України з метою інформування всіх зацікавлених сторін про можливості отримання технічної допомоги в рамках Проекту.
Контактною особою з питань, що пов’язані з реалізацією проекту в Запорізькій області є регіональний координатор ПРООН пан Геннадій Устімов (тел. 050-386-92-25, е-mail: [email protected]).

 

Проект ЄС/ПРООН «Об'днання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)
Покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор. Європейський союз реалізовує Програму підтримки енергоефективності для України (ЕЕ4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення енергоефективності. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії, а також підсилять енергетичну незалежність країни.
Про Проект
Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.
Протягом двох років Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту', пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.
В ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також на майже десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий в ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на
громаду». В ході реалізації Проекту, ПРООН тісно співпрацюватиме з
Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).
Очікувані результати:
буде створено щонайменше 2 000 нових ОСББ;
не менш ніж 4 000 ОСББ (як нові, так і вже існуючі), отримають
допомогу у вигляді тренінгів і консультацій;
не менш ніж 480 000 людей по всій території України отримають
пряму вигоду від впровадження проекту;
не менш ніж один мільйон осіб підвищать свою обізнаність з
питань енергоефективності.
Строки - Жовтень 2018 - Вересень 2020
Географія - 24 області У країни
Бюджет - 4 млн євро
Донор - Європейський союз
Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням www.houses.in.ua/registration