Назад
Електронні петиції

Операція «Первоцвіт – 2019» триває

Дата публікації: 18.03.2019

           Приєднуйтеся до операції «Первоцвіт - 2019» заради збереження унікальної української природи. Щовесни на території України розмахів набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами.

            Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, сон-трави, черемші, цикламена та крокусу. Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється. Проте заборона ця ігнорується. Отож, з метою попередження несанкціонованої торгівлі рідкісними рослинами, на території України проходять профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт-2019».

            За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, до проведення цієї акції залучені державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів Національної поліції, державної лісової охорони, громадськість, засоби масової інформації.

            Виконавчий комітет Енергодарської міської ради звертається до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України, не стимулювати недобросовісних осіб, які протиправно реалізують червонокнижні первоцвіти. Цим Ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь

 

Додатково:

            Торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, незалежно від того, були вони зібрані торгуючими власноруч чи ні, заборонено на підставі ст.12 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища» і ст.9 ЗУ «Про тваринний світ».

            Якщо торгівля дикорослими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають відповідальності по ст.159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринку) передбачає попередження або накладення штрафу в сумі від 17 до 51 гривні. У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається за межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності по ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою відповідальність накладення штрафу в сумі від 17 до 119 гривень із конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

            Закликаємо громадськість проявити свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!