Cайт працює в тестовому режимі. Cтара версія

Електронні петиції

Операція «Первоцвіт – 2018» триває

Дата публікації: 21.08.2018

Щовесни на території нашої країни великих розмахів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами, в тому числірідкісними, які занесені до Червоної книги України і перебувають під загрозою зникнення. З метою дрібної наживи безжально знищуються підсніжники, білоцвіти, проліски, конвалії, цикламени та крокуси. Збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання.

За для збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу в Україні щороку проводиться операція «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.

Цьогорічні профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт-2018» розпочалися 27 лютого і триватимуть по 30 квітня  поточного року. У ході їх проведення відпрацьовуються ринки та інші місця торгівлі, а також місця, де може проходити несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та інших рослин, занесених до Червоної книги України. Торгівлю рослинами, занесеними до Червоної книги України, незалежно від того, були вони зібрані торгуючими власноруч чи ні, заборонено на підставі ст.12 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища» і ст.9 ЗУ «Про тваринний світ».

Закликаємо усіх громадян не знищувати природу рідного краю, а берегти її для нащадків; не зривати перші весняні квіти, не торгувати ними та не купувати.