Назад
Електронні петиції

До уваги суб'єктів господарювання всіх форм власності!

Дата публікації: 12.07.2021

До уваги суб’єктів господарювання всіх форм власності!

 

 

            На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2034 «Порядок ведення державного обліку та паспортизації відходів», розпорядження голови Запорізької обласної держадміністрації від 17.12.2013 року № 599 «Про затвердження заходів щодо організації ведення державного обліку, моніторингу та державного регулювання у сфері поводження з відходами на території Запорізької області», суб’єкти господарювання всіх форм власності, повинні щорічно проводити інвентаризацію та паспортизацію відходів та надавати звіт до Департаменту захисту довкілля Запорізької облдержадміністрації в установлені Законом терміни.
            Відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.1998 № 1360 «Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів» до реєстру включаються об’єкти, для яких показник загального утворення відходів (Пзув) перевищує граничне значення (Пгз), що дорівнює 1000 умовних одиниць на рік. Достовірне визначення Пзув можливе тільки після проведення суб’єктами господарювання інвентаризації, ідентифікації відходів виробництва та споживання. Тобто, кожен суб’єкт господарювання, при проведенні інвентаризації джерел утворення відходів і відходів виробництва та споживання самостійно виявляє відходи та розраховує показник загального утворення відходів.
            Суб’єкти господарювання всіх форм власності, діяльність яких пов’язана з утворенням відходів та здійсненням операцій поводження з ними повинні:
            - Провести інвентаризацію джерел утворення відходів і відходів виробництва та споживання.
            - На підставі проведеної інвентаризації надати до Департаменту захисту довкілля  Запорізької облдержадміністрації звіти встановленої форми.

            Надання консультативно-методологічної допомоги по підготовці звіту з інвентаризації здійснює Департамент захисту довкілля облдержадміністрації. Також, нагадуємо про необхідність виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми», згідно з якою суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про відходи за формою згідно з додатком до даної постанови.

 

                                                                 Управління економіки Енергодарської міської ради