Назад
Електронні петиції

Щодо звернень мешканців міста Енергодара з питання встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги

Дата публікації: 28.05.2019

Відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про теплопостачання», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» питання встановлення тарифів на послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення в м. Енергодар відноситься виключно до повноважень Енергодарської міської ради та її виконавчого комітету. Згідно зі статтею 35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» облдержадміністрація не має права втручатися у здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень.
Квітневі рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради щодо встановлення тарифів на послуги з тепло-, водопостачання та водовідведення в м. Енергодар викликали суспільний резонанс серед мешканців міста та призвели до виникнення соціальної напруги серед населення. Через це на Урядову гарячу лінію, до центральних органів виконавчої влади та до облдержадміністрації надійшла велика кількість звернень мешканців м. Енергодар, невдоволених підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, у т.ч. і звернення з проханням здійснити перевірку відповідності встановлених тарифів. Обласна державна адміністрація була змушена розглядати звернення мешканців м. Енергодар та надавати на них відповідь, не маючи законних важелів впливу на ситуацію.
Разом з тим, відповідно до покладених на неї чинним законодавством України повноваження Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальні органи здійснюють державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Державний контроль у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що застосовують державні регульовані ціни у різних сферах та галузях економіки. У сфері надання житлово-комунальних послуг державний контроль за тарифами запроваджено для суб’єктів господарювання, які надають (виробляють) послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за 17 видами послуг. За результатами перевірок у разі встановлення порушень державної дисципліни цін до суб’єктів господарювання – порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
З питань проведення перевірок правильності встановлених тарифів на послуги тепло-, водопостачання та водовідведення в м.Енергодар мешканці міста можуть звертатися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері ціноутворення, або до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (69002, м. Запоріжжя, вул. Гоголя 105 а, тел.: (061) 228-04-64, e-mail: [email protected]).

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації
Віктор Скобліков