Назад
Електронні петиції

Міністерство цифрової трансформації України інформує

Дата публікації: 30.09.2020

    На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/ .

    На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, на платформі доступні нові онлайн-курси:

    - Зірки e-демократії (https://osvita.diia.gov.ua/courses/e-democracy

    Освітній серіал розповідає про інструменти електронної демократії: електронні петиції, громадський бюджет, е-консультації, запит на отримання публічної інформації та інші.

    - Кандидат (https://osvita.diia.gov.ua/courses/candidate )

    Цей серіал для всіх, хто розмірковує, чи балотуватися на місцевих виборах. Ви почуєте про всі основні етапи, які доведеться пройти кандидату вже найближчими місяцями.

    - Публічні консультації онлайн (https://osvita.diia.gov.ua/courses/econsultations )

    Цей серіал для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях.

    - Відкриті дані для державних службовців 

(https://osvita.diia.gov.ua/courses/open-data )

    Під час курсу ви дізнаєтесь, як грамотно працювати і управляти даними в державному секторі. (0,2 кредиту ЄКТС після успішного проходження курсу)

    - Виборець (https://osvita.diia.gov.ua/courses/voter )

    Що таке відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково — на ці та інші питання відповість наш серіал.

    - Доступ до публічної інформації

(https://osvita.diia.gov.ua/courses/accessto-public-information)

    Освітній серіал спрямований на підвищення рівня знань законодавства з доступу до публічної інформації, запобігання порушенням прав громадян на інформацію, прискорення процесу оцифрування інформації та використання інтернет-технологій під час її оприлюднення та взаємодії з громадянським суспільством. ( 0,2 кредиту ЄКТС після успішного проходження курсу)