Назад
Електронні петиції

До уваги громадськості!

Дата публікації: 15.11.2021

Міністерство соціальної політики України запрошує до публічних консультацій з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності суспільства.

В Україні активно відбуваються процеси інтеграції ґендерних підходів у діяльність державних органів, що передбачає врахування потреб та досвіду різних груп жінок і чоловіків при формуванні та реалізації державної політики в економічній, політичній, культурній та соціальній сферах для отримання жінками та чоловіками рівних благ.

Міністерством розроблено проєкт Стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та проєкт плану заходів з реалізації Стратегії до 2024 року.

Метою Стратегії є зменшення фактичної нерівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Про консультації

Мета консультації – визначення ґендерних особливостей, потреб та проблем, які існують у різних груп населення (з інвалідністю, з сільської  місцевості, старшого віку, національних меншин, внутрішньо переміщених осіб, жінок і чоловіків, які живуть з ВІЛ, тощо).

Хто проводить

Міністерство соціальної політики України за сприяння Національного Демократичного Інституту (НДІ) та ГО «ВГО Інституту «Республіка».

З ким консультування

  1. З жінками та чоловіками вразливих груп населення, які проживають у міській і сільській місцевостях.
  2. З громадськими об’єднаннями, які працюють у сфері прав людини, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, представляють інтереси різних груп жінок і чоловіків.
  3. З медичними та соціальними працівниками.

Про що консультування

Визначення першочергових заходів, які необхідно вжити для зменшення ґендерної нерівності жінок і чоловіків з точки зору різних груп населення.

Формат консультації

Консультації відбудуться шляхом заповнення опитувальника та узагальнення отриманих результатів. З результатами  консультацій можна буде ознайомитися на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Як взяти участь у публічних консультаціях

Всі зацікавлені особи зможуть долучитись до консультацій, заповнивши опитувальник, розміщений за посиланням: ПК «Рівні права та інклюзивність».

Результат публічних консультацій

Учасники та учасниці публічних консультацій особисто впливатимуть на прийняття рішень у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Результати консультацій будуть враховані в Плані на 2022-2024 роки з реалізації Стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року.

Проведення консультацій стало можливим завдяки щедрій підтримці британського народу через Фонд розвитку ефективного врядування Сполученого Королівства.

З проєктом Стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та проєктом плану дій на 2022-2024 роки можна ознайомитися за посиланням.

Опитування триватиме до 22 листопада 2021 року.