Назад
Електронні петиції

До уваги батьків дітей пільгових категорій

Дата публікації: 12.08.2021

ДПУ «МДЦ «Артек»,  ДЗОВ «Артек- Прикарпаття»  та ДП «УДЦ «Молода гвардія» очікують дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки,  на оздоровлення та відпочинок

    Протягом року діти пільгових категорій мають можливість відпочити у оздоровчих центрах «Артек» (Пуща-Водиця), «Артек-Прикарпаття» (м.Трускавець) та «Молода гвардія» (м.Одеса). На дітей чекають різноманітні екскурсії; привітні, доброзичливі та уважні вожаті; можливість знайти нових друзів з різних регіонів України; змістовне дозвілля. Це чарівна територія дружби, заповідне місце, де дитина і природа поєднуються в одне ціле.

        Відділ у справах сім’ї та молоді Енергодарської міської ради нагадує про можливість отримання пільгових путівок на відпочинок та оздоровлення для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, шкільного віку.

        Діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; діти, взяті на облік службою у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти з інвалідністю; діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; діти з багатодітних сімей; діти з малозабезпечених сімей; діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків; діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій; діти - учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд.

         Вікова категорія дітей - від 7 до 17 років включно.     

        Основні вимоги: відсутність протипоказань за станом здоров’я, наявність карти щеплень, форма первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», оформлена належним чином за три дні до початку оздоровчої зміни. За рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих центрів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка за бюджетні кошти не надавалась їй у поточному році іншими уповноваженими установами.            Для забезпечення дитини путівкою необхідно надати документ, який посвідчує особу дитини (свідоцтво про народження або паспорт громадянина України), а також документи, які підтверджують належність дитини до пільгової категорії. Всі документи подаються державною (українською) мовою. Якщо документ складено іншою мовою, до нього додається копія нотаріально засвідченого перекладу.                                    

        Перевезення дітей до закладів здійснюється у супроводі їх батьків або у супроводі осіб, які їх замінюють.

        За більш детальною інформацією щодо умов та переліку необхідних документів для отримання пільгових путівок на оздоровлення та відпочинок дітей батькам та особам, що їх замінюють, необхідно звернутись до відділу у справах сім’ї та молоді Енергодарської міської ради за телефоном (06139) 65001.