Електронні петиції

Затверджено новий порядок нарахування субсидій за комунальні послуги

Дата публікації: 11.02.2019

     Відповідно до змін у законодавстві, з 1 січня 2019 року в Україні введено процес монетизації субсидій. Громадянам, які мають право на субсидію, не потрібно буде щомісяця оплачувати свій обов'язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через АТ «Ощадбанк» оплачуватиме частину комунальних платежів в межах виділеної субсидії, а субсідіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

     В Енергодарі – 764 особи, які отримують субсидії на комунальні послуги. З них з початку 2019 року вперше оформили субсидію 19 громадян. Саме для цих осіб субсидії будуть нараховуватися за новим порядком – у грошовій формі. 
    Особам, які мають заборгованість за комунальні послуги вище 340 грн. (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), житлову субсидію буде припинено. В Енергодарі з 764 субсидіантів близько 200 осіб мають заборгованість, яка перевищує зазначену суму. У разі, якщо її не буде вчасно погашено, такі особи можуть втратити субсидію. Відновити її можна після погашення заборгованості або за умови укладання договору про реструктуризацію боргу з постачальником послуг.
    Для оформлення субсидій мешканцям ОСББ, керівникам ОСББ необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення відповідний перелік документів для укладання договору з нарахування пільг та субсидій мешканцям:
1. Оригінал та завірену копію реєстрація ОСББ\ЖБК;
2. Оригінали та завірені копії протоколів засідання ОСББ  або типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком;
3. Оригінал розмірів внесків з управління багатоквартирним будинком (на офіційному бланку у 3-х примірниках);
4. Оригінали та завірені копії ухваленого рішення про створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельників кооперативи) та рішення Енергодарської міської ради «Про передачу на баланс об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»;
5. Оригінал та завірену копію статуту.
6. Банківські  реквізити.
Окрім того, управителям багатоквартирного будинку, об’єднань та виконавців комунальних послуг необхідно укласти договір з АТ “Державний ощадний банк України”, який здійснюватиме переказ коштів. 
За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов'язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії можуть звернутися до управління праці та соціального захисту населення міської ради: вул.Козацька, 17, тел. 4-47-65. 
Окрім того, довідкову інформацію можна отримати на сайті міської ради у рубриці "Монетизація субсидій"