Назад
Електронні петиції

Заклади освіти та культури перевірили на відповідність вимогам доступності для осіб з інвалідністю

Дата публікації: 07.04.2021
  7 квітня перший заступник міського голови Іван Самойдюк  провів чергову робочу нараду з питань роботи закладів освіти та культури міста.
До 10 квітня, згідно з рішенням оперативного штабу з протидії COVID-19, учні 5-10 класів навчальних закладів, а також вихованці художньої та музичної шкіл навчаються дистанційно. У всіх закладах забезпечено суворе дотримання карантинних обмежень, проводиться температурний скринінг дітей та персоналу, дезінфекція та регулярне прибирання приміщень.  
На карантин закрито 2 класи початкової школи та 7 груп в дитсадках. Від коронавірусу лікуються 5 учнів, 2 вчителя, 3 вихованця ДНЗ та 11 працівників дитсадків. У порівнянні з минулим тижнем рівень захворюваності на COVID та гострі респіраторні хвороби серед дітей знизився. У зв’язку з цим управлінням освіти винесено пропозицію повернутися з понеділка 12 квітня до звичного формату навчання. Але остаточне рішення з даного питання буде прийматися у ході засідання оперативного штабу з протидії  COVID-19 – з урахуванням ситуації з рівнем захворюваності в Енергодарі станом на кінець поточного тижня. 
З 5 квітня заняття в музичній та художній школах дозволено проводити у форматі індивідуальних консультацій - за умови дотримання протиепідемічних вимог. Художній виставковий зал, бібліотеки та МПК «Сучасник»  тимчасово не приймають відвідувачів. 
У рамках традиційного весняного прибирання працівниками закладів культури та освіти розпочато роботи з благоустрою та упорядкування прилеглих територій. Крім того, фахівцями управління освіти проведено обстеження всіх дитячих майданчиків на території ДНЗ на предмет їх безпеки для уникнення травмувань дітей під час прогулянок. 
Начальниця управління освіти Світлана Букреєва повідомила, що напередодні невідомі вандали пошкодили огорожу футбольного поля ЕНВК №1. Стадіон був облаштований у 2019 році в рамках спільного проєкту з ДТЕК. На жаль, випадки вандалізму в нашому місті не є рідкістю. При цьому всі витрати на відновлення наслідків таких пошкоджень покладаються на комунальні служби та міський бюджет. Енергодарців в черговий раз закликають берегти те, що створено для загального користування та відповідально ставитися до комунального майна.
За дорученням міського голови протягом тижня було проведено аналіз приміщень та будівель закладів освіти та культури на їх відповідність умовам доступності для осіб з інвалідністю та маломобільним групам населення. На основі проведеного обстеження визначено перелік першочергових заходів з облаштування закладів пандусами та всіма необхідними засобами доступності. Це, зокрема, встановлення підйомників до фойє та до центрального санвузлу МПК «Сучасник», облаштування туалетної кабіни для осіб з інвалідністю у чоловічому туалеті, спорудження додаткових пандусів до закладів освіти тощо. Для реалізації цих заходів буде підготовлено відповідні бюджетні запити для розгляду на сесії міської ради.