Назад
Електронні петиції

За тиждень від COVID-19 вакциновано понад 3000 енергодарців

Дата публікації: 11.11.2021
 
У ході чергової наради міського голови Дмитра Орлова з керівниками медичних закладів, яка відбулася 11 листопада, обговорено епідеміологічну ситуацію у місті, рівень вакцинації енергодарців, хід виконання ремонтних робіт в КНП «СМСЧ» та інші нагальні питання.
Відзначено зменшення кількості виявлених випадів COVID-19: за останні 7 днів діагноз підтверджено 477 енергодарцям (минулого тижня – 688), з них 12 госпіталізовані. Пішла на спад і кількість випадків ГРВІ. Втім, зростає захворюваність на пневмонію, яка супроводжує важкий перебіг COVID-19. 11 осіб померли від ускладнень хвороби. 
У зв’язку зі зростанням кількості госпіталізацій розгорнуто додаткове третє відділення на 20 ліжко-місць. На сьогодні із загальної кількості 120 ліжок зайняті 95 (у «ковідному» шпиталі – 82, у провізорному – 13). Слід зазначити, що завантаженість ліжок зростає в тому числі і за рахунок госпіталізації мешканців прилеглих населених пунктів. Зараз в СМСЧ стаціонарно лікуються від коронаівірусу 18 немісцевих жителів. 
Керівництвом СМСЧ налагоджено співпрацю з адміністрацією Запорізької АЕС щодо постачання кисню для пацієнтів лікарні. Зокрема, на підставі договірних відносин ЗАЕС забезпечує наповнення балонів киснем, в яких є щоденна потреба не менше 20 штук. 
На базі МПК «Сучасник» успішно працює пункт масової вакцинації громадян. Протягом тижня у пункті, а також мобільною бригадою проведено понад 3000 щеплень першою та другою дозами. Всього на сьогодні медиками Центру первинної медико-санітарної допомоги проведено 30210 щеплень. З них однією дозою вакциновано 18477 енергодарців, двома дозами – 10306. Також щеплено 1427 осіб – мешканців інших територій.     
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України, розширено перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації від COVID. Окрім освітян та працівників органів влади, до них належать співробітники підприємств сфери управління центральних органів виконавчої влади, установ, що надають соціальні послуги, а також підприємств які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. Як зазначають в МОЗ, працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 до цього часу, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.