Назад
Електронні петиції

За самовільне видалення зелених насаджень на енергодарців чекає адміністративний штраф

Дата публікації: 15.11.2019

     До виконавчого комітету міської ради звернулась жителька міста, в будинку якої створено ОСББ. За словами жінки, голова правління ОСББ за власною ініціативою, без проведення зборів співвласників, вирішив видалити всі зелені насадження на прибудинковій території. Свої дії голова мотивує тим, що коріння руйнує фундамент будинку. Всього було видалено 8 дерев. За даними КП «Міськзеленбуд», це вже не перший випадок, коли правління ОСББ за власним рішенням видаляє зелені насадження.

    З огляду на дані обставини, виконавчий комітет міської ради інформує мешканців міста, що створення ОСББ не надає права самовільно видаляти дерева та кущі. Видалення рослин на території міста проводиться відповідно до законодавства, а процедура знесення зелених насаджень визначена рішенням Енергодарської міської ради №12 від 27.01.2017 «Про затвердження Правил благоустрою території міста Енергодара». Рішення щодо вирубки дерев приймає виконавчий комітет.
    Нагадуємо енергодарцям, що самовільне видалення зелених насаджень є порушенням правил благоустрою та відповідно до ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб та суб'єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100.