Назад
Електронні петиції

З наступного тижня в Енергодарі запрацює служба денного догляду для дітей з особливими потребами

Дата публікації: 16.04.2021
  Під час чергової сесії Енергодарської міської ради 9 квітня депутати розглянули питання щодо створення на базі міського Центру соціальних служб служби денного догляду для дітей, які мають інвалідність. 
  З проханням про запровадження такої послуги до міської влади звернулися матусі дітей з особливими потребами. В Енергодарі - чимало сімей, в яких виховуються дітки з інвалідністю. Для того, аби створити належні умови для їх адаптації та соціалізації, повноцінної участі у суспільному житті, доступу до різних видів соціальних послуг, а також зняти навантаження з батьків було вирішено опрацювати питання щодо створення  служби денного догляду. 
  Соціальна послуга денного догляду передбачає перебування дитини з інвалідністю віком від 3 до 18 років у приміщенні центру з понеділка по п’ятницю понад двох годин без супроводу батьків. Протягом цього часу з дитиною будуть займатися профільні спеціалісти: вихователь, помічник вихователя, логопед, дефектолог, практичний психолог, масажист, майстер з естетичних занять та занять з рукоділля. Кабінети, в яких будуть проводитися заняття, оснащені сучасним обладнанням, приладдям для розвитку моторики, тактильних відчуттів, є зал фізкультури з тренажерами та обладнанням Альма, сенсорна кімната, логопедичний та психологічний кабінети тощо. 
  Це - тільки перший крок в даному напрямку. У подальших планах міської влади – створення повноцінного центру для надання послуг денного догляду. 
         
Для вирішення питання щодо отримання такої соціальної послуги можна звернутись з 19 квітня 2021 року до Енергодарського міського центру соціальних служб за адресою: вул Козацька, 17, каб. №3, понеділок-п’ятниця з 9.00 до 12.00 або за телефоном: (06139) 6-19-54. 
 
Документи, необхідні для отримання послуги денного догляду:
1. Письмова заява про надання соціальної послуги денного догляду (від батьків або законного представника дитини з інвалідністю до Енергодарського міського центру соціальних служб);
2. Копія паспорту законного представника дитини;
3. Копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю; 
4. Копія медичного висновку про інвалідність;
5. Копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності);
6. Медична довідка про епідоточення та відсутність протипоказань щодо відвідування групи;
7. Медичний висновок про потребу в соціальній адаптації та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі.
 
Підстави для відмови у наданні соціальної послуги:
1. Нездатність служби задовольнити індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги;
2. Проживання в іншій адміністративно-територіальній одиниці;
3.  Наявність медичних протипоказань для надання соціальної послуги денного догляду (у тому числі, всі хвороби в гострому періоді, що потребують стаціонарного лікування, зокрема, у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, гострі інфекційні захворювання, гострі стадії психічних захворювань і хронічні психічні захворювання у стані загострення);
4. Часті судомні напади та їх еквіваленти (епілепсія з частими генералізованими судомними нападами);
5. Захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для дитини та її оточення (за умови не супроводження дитини її батьками або законними представниками);
6. Залежності від психоактивних речовин, наявність психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.