Назад
Електронні петиції

З 21 листопада українців штрафуватимуть за відсутність масок

Дата публікації: 20.11.2020
В Україні з суботи, 21 листопада, набуде чинності Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 1000-IX. ним передбачено покарання за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, зокрема виготовлених самостійно, у вигляді штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 гривень).
Маска, вдягнута неправильно, буде вважатись адміністративним порушенням. Виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції або санітарно-епідеміологічної служби.
Згідно з пояснювальною запискою до закону, він має сприяти підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров'я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою. Це допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих на COVID-19 та перевантаженню медичних закладів.