Назад
Електронні петиції

З 18 жовтня Енергодар - в "червоній зоні" епідемічної безпеки

Дата публікації: 17.10.2021
З 18 жовтня на території Запорізької області буде встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу. Відповідне рішення було схвалено 15 жовтня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 
Необхідність запровадження додаткових обмежень пов’язана зі стрімким погіршенням епідситуації та зростанням рівня захворюваності на COVID-19. В Енергодарі протягом тижня виявлено 188 нових випадків коронавірусу, 24 особи – госпіталізовано (з них 16 – з підтвердженим діагнозом, 8 – з підозрою). На сьогодні у «ковідному» шпиталі КНП «СМСЧ» перебувають 23 пацієнти.
 Питання щодо запровадження додаткових протиепідемічних заходів було обговорено сьогодні, 17 жовтня, на позачерговому засіданні міського оперативного штабу з протидії COVID-19. Згідно з рішенням штабу, з 18 жовтня на території міста будуть встановлені обмежувальні протиепідемічні заходи, які відповідають «червоній» зоні.
 
  Отже, з 00.00 18 жовтня в Енергодарі забороняється:
- робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос;
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
Вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат. 
Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 
    Крім того, згідно з рішенням штабу, з 18 жовтня учні 5-11 класів навчальних закладів міста, вихованці позашкільних закладів освіти, художньої та музичної шкіл навчатимуться за дистанційною формою. 
  Вихованці дитсадків та учні 1-4 класів в цей період навчатимуться у звичайному режимі з дотриманням всіх протиепідемічних обмежень. 
Художній виставковий зал та бібліотеки також будуть зачинені. Всі культурно-масові заходи в МПК «Сучасник» та інших закладах скасовані. Також заборонено роботу гуртків та секцій, які орендують приміщення у закладах освіти та культури.
КНП «СМСЧ» доручено вжити невідкладних заходів щодо розгортання додаткової кількості ліжок для лікування хворих на СОVID-19 з забезпеченням їх медичним киснем.
Окрім того, з 21 жовтня набудуть чинності нові правила перевезення пасажирів між областями. Для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно буде використовувати або документ про щеплення проти COVID-19 або негативний результат тестування на COVID-19.