Назад
Електронні петиції

З 1 березня в Енергодарі планують розпочати перший етап вакцинації від COVID-19

Дата публікації: 15.01.2021
    14 січня у виконавчому комітеті міської ради відбулася робоча нарада з керівниками комунальних медичних закладів та структурних підрозділів, відповідальних за охорону здоров’я в Енергодарі. 
У ході зустрічі обговорено проблеми медичної галузі та шляхи їх вирішення, робочі та організаційні питання.
   За інформацією медиків, рівень захворюваності на коронавірус у місті останнім часом помітно знизився. За два тижні виявлено 269 нових випадків. На сьогодні у стаціонарі КНП «СМСЧ» лікуються 4 особи.    Зменшилися і показники по виявленню у енергодарців ГРВІ. Протягом грудня 2020 року у «ковідному» шпиталі при СМСЧ проліковано 111 енергодарців з COVID-19. 
   За інформацією директора КНП «СМСЧ» Андрія Бредихіна, медики реанімаційного, інфекційного відділень та шпиталю продовжують отримувати надбавку за роботу з пацієнтами з COVID-19. В середньому, нарахована заробітна плата лікаря у цих відділеннях в залежності від категорії становить 40-45 тисяч гривень, медичної сестри – 26 тисяч, санітарного працівника – 15 тисяч. 
   З початку пандемії на коронавірус захворіли 57 медпрацівників СМСЧ та 25 медиків Центру первинної допомоги. На даний час тривають розслідування обставин смерті двох медичних працівників, які були задіяні у боротьбі з COVID-19.
  Сімейні лікарі продовжують прийом пацієнтів у звичному режимі. Для уникнення черг медики приймають у кабінетах на 3, 4, 5 та 6 поверхах Центру. Відзначено суттєве зменшення кількості пацієнтів, що звертаються по допомогу: з початку року до одного лікаря в середньому звертається 20-30 осіб щодня (раніше – 40-50). У зв’язку з цим зменшуються черги в коридорах та час очікування прийому. 
  Директор КНП «ЦПМСД» Галина Ганжа повідомила, що в Україні розпочато підготовку до першого етапу вакцинації від COVID-19. В Енергодарі вакцинація стартує з 1 березня поточного року. Щеплення робитимуть на базі тимчасового пункту, який буде облаштовано при СМСЧ. Крім того, для проведення вакцинації буде сформовано медичну мобільну бригаду.
   Відповідно до плану вакцинації населення в Україні, під час першого етапу будуть вакциновані працівники мобільних бригад, медики стаціонарних відділень, задіяних у роботі з «ковідними» пацієнтами, а також лікарі екстреної медичної допомоги.