Назад
Електронні петиції

Виконком погодив коригування до міських програм

Дата публікації: 19.03.2021
18 березня під головуванням міського голови Дмитра Орлова відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. 
Рішенням виконкому погоджено зміни до Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2019-2021 роки. Програму доповнено додатковими заходами, серед яких – утримання та обслуговування об'єктів комунальної власності, матеріально-технічне забезпечення комунальних підприємств, проведення поточних ремонтів ЗТП, ремонт вуличного освітлення, обстеження та техогляд ліфтів, поточний ремонт внутрішньоквартальних доріг, придбання п’яти зупинкових комплексів та чимало інших заходів у комунальній галузі міста. 
Члени виконкому погодили проєкт змін до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств міста. Коригуваннями передбачено надання фінансової допомоги КП «Тепловодоканал» на поворотній основі на загальну суму 47,5 млн гривень. З них 24,3 млн грн виділено для погашення заборгованості перед ВП «Запорізька АЕС» - за виробництво, постачання та транспортування теплової енергії. 12,2 млн буде направлено на погашення заборгованості перед АТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» за відпущену хімочищену воду та тепло. Для сплати боргу ТВК перед ПАТ «Енергетична компанія «Барвінок» за постачання електроенергії з вересня 2020 року по січень 2021 року буде направлено 11 млн грн. 
Крім того, у зв’язку з надходженням поточних рахунків за спожиті ТВК ресурси у лютому 2021 року, виникла необхідність додаткового виділення коштів з міського бюджету на поворотній основі для їх погашення. Це ще додатково близько 14 мільйонів гривень, з них: 4,5 млн грн - перед ДТЕК Запорізька ТЕС, 8,9 млн - перед ЗАЕС та 583,5 тис – за спожиту електроенергію. 
Директор КП «ТВК» Олександр Кир’яненко повідомив, що підприємству вдалося у повному обсязі погасити заборгованість по податках та по заробітній платі, втім, багатомільйонні поточні борги перед підприємствами-постачальниками продовжують зростати. 
Минулого року депутати вже виділяли з міського бюджету кошти на  поворотну позику ТВК у розмірі 16,7 млн грн. Як запевнив керівник КП, найближчим часом до управління комунальної власності буде надано план-графік повернення позик із вказанням чітких термінів.
У ході обговорень було зазначено, що для вирішення питання накопичення заборгованостей ТВК необхідно вжити заходи з оптимізації витрат підприємства, провести роботу з населенням щодо своєчасного погашення боргів за спожиті послуги, а також привести тарифи до економічно обрунтованих показників. При цьому, зазначив міський голова, ця робота повинна бути повністю прозорою та публічною для жителів міста, аби споживачі мали змогу побачити всі складові тарифу, баланс всіх видатків та надходжень. 
Жваве обговорення викликало питання щодо затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів. Дане питання вже не вперше виноситься на розгляд виконкому. Затвердження норм вивозу сміття є ключовим показником для розрахунку тарифів на даний вид послуг. КП «Чисте місто» було доручено провести роботу з вимірювання фактичних обсягів накопичення сміття мешканцями. Дані дослідження проводилися протягом 2020 року фахівцями спеціалізованої організації. Однак висновки проведеного аналізу викликали сумніви у членів виконкому, у зв’язку з чим питання було відправлено на доопрацювання. За результатами проведеної роботи підприємство повторно надало розрахунки норм вивозу сміття, які члени виконкому також не визнали обґрунтованими. Зокрема, керівництву КП порекомендували переглянути складові тарифу, серед яких – витрати на утримання підприємства та заробітну плату працівників. Як повідомив директор КП «Чисте місто» Віталій Кондратенко, на сьогодні на підприємстві – 80 штатних одиниць персоналу та 8 одиниць транспорту. 
Після тривалого обговорення даний проєкт рішення члени виконкому не підтримали.  
Рішенням виконкому погоджено проєкт змін до Комплексної програми розвитку охорони здоров’я  на 2020-2022 роки. Зокрема, змінами пропонується замінити виконавця ряду запланованих у програмі заходів: замість СМСЧ відповідати за їх реалізацію буде управління комунальної власності. Відповідно, пропонується перенаправити кошти, заплановані на виконання цих капітальних заходів, на УКВ - як головного розпорядника коштів. Так, для проведення капремонту покрівлі головного корпусу СМСЧ у 2021 році кошти у сумі 4,4 млн грн, передбачені на ці потреби, запропоновано «зняти» з СМСЧ та спрямувати на УКВ. 8,2 млн грн, заплановані для проведення заміни вікон головного корпусу медико-санітарної частини, та 2,3 млн грн на реконструкцію цегляної огорожі на території СМСЧ також буде перенаправлено на УКВ як відповідального виконавця.
Крім того, планується проведення реконструкції приміщень СМСЧ: рентген-кабінету, кабінету комп’ютерної томографії 1-го поверху відділення невідкладних станів, входу та санвузлу 4 поверху стаціонару для дітей та 1-го поверху дорослої поліклініки. Також заплановано проведення капремонту системи киснепостачання стаціонару. Додатково передбачено кошти на капремонт 2-го та 3-го поверху прибудови до дорослої поліклініки. Головним розпорядником та виконавцем всіх цих завдань визначено управління комунальної власності.
Серед іншого програмою передбачено придбання гістероскопічної стійки та відеоколоноскопу. Заплановано кошти для одноразової виплати по 12 тис грн новоприйнятим молодим спеціалістам, для щомісячних стимулюючих виплат лікарям-інтернам та молодим спеціалістам у розмірі по 3 тис грн, виплат працівникам СМСЧ та ЦПМСД, які перехворіли на COVID, 
  Рішенням виконкому до Комплексної програми підтримки учасників АТО на 2021-2023 роки внесено додатковий захід, яким передбачено фінансування громадської організації «Об’єднання учасників АТО та Волонтерів «Передова». Це найчисельніша та найактивніша у місті громадська організація ветеранів АТО/ООС та волонтерів, члени якої з початку бойових дій на сході України надають допомогу військовим на передовій. 
   Загальний обсяг фінансування організації на три роки – 238 тисяч гривень. Ці кошти будуть направлені на відшкодування витрат за комунальні послуги та оренду приміщення.
Одне з питань порядку денного стосувалося видалення зелених насаджень на території міста. Фізичній особі-підприємцю надано дозвіл на видалення одного дерева в районі кав’ярні на вулиці Українській. Ще сім дерев незадовільного стану дозволено видалити обслуговуючому кооперативу «Енергодар - Титан». Після видалення дерев заявникам рекомендовано висадити нові зелені насадження на території міста.