Назад
Електронні петиції

Відділення гемодіалізу може залишитися без медичного персоналу. Депутати та колектив спільно шукають шляхи вирішення критичної ситуації

Дата публікації: 09.06.2021
8 червня у виконавчому комітеті відбулося розширене засідання депутатської комісії з питань соціального захисту та охорони здоров’я. Приводом для його проведення стало накопичення проблемних питань, пов’язаних з діяльністю КНП «СМСЧ».
Участь у засіданні взяли працівники відділення екстракорпоральних методів лікування (гемодіалізу) СМСЧ, директор КНП Андрій Бредихін. депутати, працівники міських служб.  Присутні обговорили обставини резонансної ситуації, що склалася у відділенні та потребує оперативного вирішення. 
4 червня з посади завідувача відділення гемодіалізу було звільнено Андрія Соколова. Причиною звільнення керівництвом СМСЧ названо систематичне невиконання покладених на лікаря обов’язків. Цього ж дня виконувачем обов’язків завідувача було призначено Юрія Злоєдова, який зараз перебуває на лікарняному.
Не погодившись із таким кадровим рішенням, 18 працівників відділення одразу ж написали заяви на звільнення. Також колективом було направлено звернення до депутатів міської ради з проханням втрутитися у ситуацію, яка на сьогодні дійсно вкрай критична. Працівники відділення постійно зазнають тиску з боку керівництва СМСЧ. Заробітні плати медичних сестер не перевищують мінімальний розмір, і жодних доплат медики не отримують. Крім того, з минулого року 18 пацієнтів відділення перехворіли на COVID-19, однак і паралельно продовжували отримувати послугу гемодіалізу. За цей період медики, які працювали з ними, «ковідних» доплат так і не отримали. 
Андрій Бредихін повідомив, що заяви працівників про звільнення складені юридично неправильно, тому підписувати їх він не буде. Однак персонал налаштований вкрай рішуче та вимагає до себе належного ставлення. В іншому разі відділення може залишитися без кваліфікованих спеціалістів, а 42 пацієнти з нирковою недостатністю не зможуть отримувати якісні медичні послуги. 
Основну причину всіх проблем і пацієнти, і працівники бачать у неефективному управлінні керівництва СМСЧ та нецільовому витрачанні коштів, які направляються на фінансування відділення з НСЗУ. 
Працівники відділення постійно стикаються з відсутністю належного забезпечення витратними матеріалами та медикаментами. Регулярно виникають перебої з наявністю навіть базових засобів, як-то медичних рукавичок або лейкопластиру. Частину препаратів та матеріалів для проведення процедури пацієнти повсякчас змушені купляти за власні кошти. Як повідомив Андрій Бредихін, 8 червня він подав запит до міської ради з вимогою збільшити обсяг фінансування на 2,4 млн грн для фінансування з міського бюджету закупівель препаратів та матеріалів для відділення гемодіалізу. Голова комісії Марія Джунь зауважила, що відповідно до законодавства, з міського бюджету фінансуються виключно заходи з проведення капітальних ремонтів, закупівлі обладнання, розвитку матеріально-технічної бази, оплати комунальних послуг та виплати місцевих стимулів медикам. Всі інші витрати відділення повністю передбачені пакетом НСЗУ та фінансуються за державні кошти. В середньому на потреби гемодіалізного відділення СМСЧ отримує з НСЗУ близько 6 мільйонів гривень на рік. Оплата всіх витрат відбувається з розрахунку на одну процедуру для одного пацієнта, при цьому у загальній сумі враховується заробітна плата персоналу, вартість витратних матеріалів, харчування пацієнтів тощо. 
Персонал та пацієнти впевнені, що фінансування, яке надходять до СМСЧ з державного бюджету, керівництво медзакладу розподіляє неефективно: замість вирішення потреб відділення кошти йдуть на завищені премії адміністративному персоналу лікарні. 
Марія Джунь наголосила, що депутати не готові виділяти додаткові кошти, допоки не буде приведено у відповідність штатний розпис та премії адмінперсоналу, налагоджено прозоре та відкрите звітування щодо використання бюджетних видатків. 
Також працівники порушили питання щодо закупівлі СМСЧ неоригінальних витратних матеріалів для здійснення процедури гемодіалізу. У відділенні встановлено фірмове обладнання Fresenius Medical Care, яке працює виключно зі спеціально передбаченими для нього комплектувальними матеріалами. Використання іншого виду витратників може призвести до погіршення якості процедури гемодіалізу та як наслідок – вплинути на здоров’я та самопочуття пацієнтів. 
У ході засідання присутні заслухали голову профспілкового комітету СМСЧ Віктора Шелаєва. Він повідомив, що на КНП досі не підписано колективний договір. Термін дії минулого колдоговору завершився у серпні 2020 року. Тривалий час з цього питання ведуться перемовини з керівництвом лікарні, однак порозуміння досі не досягнуто. Віктор Шелаєв зазначив, що пропозиції профспілки щодо доплат або премій медикам регулярно відхиляються, звернення залишаються без відповідей. Запропонований профспілковим комітетом варіант колдоговору не був погоджений адміністрацією СМСЧ. Натомість керівництвом медзакладу  запропоновано свій варіант, який не влаштував працівників. Основне питання, яке викликає суперечки, -  тарифна сітка оплати праці. Працівники вимагають прописати у колдоговорі гарантії персоналу щодо збільшення заробітних плат. 
За результатами обговорення проєкт колдоговору вирішено направити на доопрацювання та винести на погодження найближчим часом.