Назад
Електронні петиції

В режимі діалогу: органи місцевого самоврядування і ОСББ спільно вирішують нагальні питання

Дата публікації: 22.02.2021

   В суботу, 20 лютого, під головуванням Дмитра Орлова відбулася нарада голів ОСББ Енергодара з керівниками органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. Це вже друга робоча зустріч в такому форматі. Вперше представники міської влади і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків сіли за імпровізований «стіл перемовин» місяць тому. І тоді ж стало очевидно, наскільки потрібний і  доречний такий формат  співпраці,  і як багато нагальних проблем, ефективність рішення яких залежить від готовності до відкритого діалогу. 
   В ході зустрічі її учасники обговорили виконання низки питань, що  надійшли від ОСББ минулого разу і знаходилися на контролі влади. Серед них зокрема обстеження та заміна каналізаційних колодязів КП «ТВК»; відмова ТОВ «Місто для людей Енергодар» у передачі документації на будинок ОСББ; укладання договору з КП «Чисте місто» на захоронення сміття; видалення старих та аварійних дерев на території міста; використання піску з дворових пісочниць для посипки тротуарів; укладання договорів про доступ КП «Єдині інформаційні системи» щодо розміщення міської системи відеоспостереження на житлових будинках; розгляд правомірності виставлення КП «ТВК»  рахунків ОСББ за  опалення місць загального користування; допомога Об’єднанням в наданні  приміщення для проведення  зборів співвласників; нагальна потреба в ремонті ліфтів за певними адресами і відмова «МДЛ» оперативно реагувати на такі заявки; а також контроль діяльності магазинів в частині продажу алкогольних напоїв на розлив. Всі зазначені вище питання за поточний місяць були вирішені позитивно або ж зараз знаходяться в стадії вирішення. Про це відзвітували комунальники і підтвердили представники ОСББ.
   Що стосується більш глобальних планів, до яких можна віднести фінансову допомогу ОСББ для проведення ремонту житлових будинків, то  прийнято рішення створити робочу групу з питань взаємодії ОСББ та органів місцевого самоврядування. Наразі представники 10-ти Об’єднань міста: Світлана Король, Олександр Ворониця, Ірина Щербань, Ірина Борисенко, Владислав Фришко, Олена Приходько, Максим Щербина, Юлія Малахова, Олена Зінченко, Олександр Кузьмін а також юристка Любов Цигиця працюють над створенням дієвого механізму такої співпраці.  
  До питань системного характеру належить й давнішня проблема – недостатні параметри теплоносія та гарячого водопостачання від КП «ТВК» для споживачів 1 та 2 мікрорайонів. В будівлі центрального теплового пункту знаходиться певне обладнання. Зокрема і теплообмінники, технічний стан яких є незадовільним. Обладнання потребує заміни. Як було зазначено на зустрічі, депутатами Енергодарської міської ради вже виділені кошти на придбання нових теплообмінників. Триває процес узгодження всіх процедурних питань перед закупівлею.  Реалізувано цей проєкт буде протягом року. До наступного опалювального сезону це питання буде остаточно закрито. 
  До пріоритетних завдань  належить реконструкція найстарішого в місті ТРП -1 – через недостатній перепад тиску теплоносія на подачі та зворотному трубопроводі внутрішньо будинкових мереж житлових будинків  за адресами Українська, 19, Курчатова, 20, Будівельників, 38,40,42, 44. Зараз розробляється відповідна технічна документація і готується бюджетний запит. Поки що, враховуючи тривалість цього процесу, комунальники виконали низку робіт, аби хоч трохи стабілізувати ситуацію. Як запевнив директор «ТВК» Олександр Кир’яненко, за  окремими адресами якість теплопостачання покращилася. Це підтверджують і голови ОСББ.  Але стовідсотково проблема не вирішена і мешканці багатьох  будинків все ще не задоволені  тепловими параметрами. Міський голова підкреслив, що тримає це питання на особистому контролі. І в 2021 році, після затвердження відповідного проєкту, ТРП-1 буде реконструйовано. 
  Від представників ОСББ прозвучали зауваження щодо вартості платних послуг КП «ТВК», зокрема на відкриття і закриття засувок на мережі водопостачання. Рахунки, які виставляються комунальним підприємством  (а їх діапазон на дану послугу варіюється від 800 до 1100 гривень), ОСББ називають непомірними. І до їх встановлення дійсно виникає багато питань. Після першої наради, яка відбулася 17 січня, КП «ТВК» було дано доручення надати міському голові для аналізу затверджений кошторис на кожну платну послугу, в тому числі й на ту, що стала предметом суперечки. Та на цьому засіданні Олександр Кир’яненко повідомив, що комунальне підприємство пішло на зустріч ОСББ і тепер послуга надається безкоштовно. Хоча, за його словами, в минулому році надійшло 16 таких заявок і КП заробило 38,5 тисячі гривень. Але така відповідь, надана в усному режимі, не задовольнила  ані голів ОСББ, ані  міську владу. Дмитро Орлов наполягає, що питання має бути вирішене системно: вартість платних послуг необхідно офіційно переглянути, скорегувати до реальних (економічно обґрунтованих), а не завищених показників, та погодити  з органами місцевого самоврядування і головами правління ОСББ.
  Чимало часу зайняло обговорення питання щодо взяття на абонентський облік приладів обліку теплової енергії, встановлених в житлових будинках за рахунок бюджетних коштів. Свого часу вони були придбані КП «ПКВ», але так і не запрацювали. В наявності є 82 таких прилади обліку. Але 38 з них взагалі розкомплектовані. Заступник міського голови Сергій Холод повідомив, що минулого тижня  представниками комунальних підприємств і управлінням комунальної власності було опрацьоване питання щодо прийняття на баланс «ПКВ» цих лічильників. Найближчим часом буде закінчена підготовка актів прийому-передачі.   Вже складено повний перелік цих лічильників і позначено, за якими будинками вони закріплені. Далі лічильники після укладення договору будуть передані ОСББ -  як прилади комерційного обліку. Процедура, враховуючи давність цього питання, дійсно дещо трудомістка, але з юридичної  точки зору вона найбільш оптимальна. І її необхідно пройти.
  Під час цієї зустрічі також обговорили плани щодо встановлення загальнобудинкових приладів обліку електричної енергії за рахунок бюджетних коштів в рамках реалізації проекту АСКОЕ. Піднімалося питання про необхідність узгодження схеми обслуговування території, прилеглої до житлових будинків. Зокрема ОСББ хвилює, хто і за які кошти повинен видаляти дерева, що колись були висадженні на комунікаціях і чия корінна система з часом почала пошкоджувати труби. Представники міської влади запевнили, що сприятимуть у вирішенні цих і подібних питань.