Назад
Електронні петиції

В Енергодарській багатопрофільній гімназії "Гармонія" відкрито українознавчий музей

Дата публікації: 12.10.2018
      12 жовтня 2018 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Андрій Терентьевєв взяв участь у відкритті українознавчого комплексу «Берегиня» на базі ЕБГ «Гармонія». 
Гостей зустріла директор гімназії Валентина Макаревич, яка провела ознайомчу екскурсію етнічним подвір’ям. На майданчику під відкритим небом висаджено квітники, встановлено народознавчі стилізовані зони. Вихованці закладу розповіли гостям про народні традиції та обряди, особливе значення хлібу та праці хлібороба, зображення в іконописі Покрова Пресвятої Богородиці,  продемонстрували намальовані на стінах музею піктограми гімназійних символів.
Гості оглянули презентаційних хол українознавчого комплексу, на стінах якого зображені ілюстрації традиційних українських свят, а також відвідали народознавчий музей. У музеї представлено експозиції, пов’язані з побутом українського народу: традиційні ремесла, рушники, ляльки-мотанки, писанкове дерево, українська хата та багато іншого. Під портретом великого українського митця Тараса Шевченка зібрані видання різних років його збірки «Кобзар». Музей облаштовано спільними зусиллями трудового колективу навчального закладу, батьківської громадськості та учнів. У музеї чимало раритетних етнічних експонатів, яких об’єднує приналежність до культурної спадщини українського народу. 
      Андрій Терентьєв подякував колективу за велику роботу, проведену для створення народознавчого комплексу. Зі словами привітань звернулися виконувач обов’язків начальника управління освіти Олена Ржевська та директор Науково-методичного центру управління освіти Світлана Цемко.
      Музей користується великим попитом у вихованців дитячих садків міста, які відвідують його з екскурсіями. У комплексі «Берегиня» організовуються екскурсії для дітей молодшого віку, учнів середньої та старшої ланок. Відвідати екскурсію можна, звернувшись до ЕБГ «Гармонія» (вул.Українська, 25-а).