Назад
Електронні петиції

В Енергодарі запустили першу в Україні промислову систему накопичення енергії

Дата публікації: 22.05.2021

  Першу в Україні промислову систему накопичення енергії (СНЕ)  було запущено компанією ДТЕК в Енергодарі - на майданчику Запорізької ТЕС.

  Батарея потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅ч призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми України. Це пілотний проект ДТЕК для пошуку оптимальних моделей роботи СНЕ на різних сегментах енергетичного ринку країни.

  Цей проєкт став можливий завдяки міжнародному партнерству і співробітництву ДТЕК з провідними світовими компаніями, які займаються виробництвом систем накопичення енергії, - Honeywell і SunGrid. Уже найближчим часом ДТЕК проведе сертифікацію системи для отримання статусу постачальника послуг із забезпечення резервів потужності для системного оператора. Це буде перша літій-іонна батарея в Україні, що забезпечує системну надійність енергосистеми країни.

  Міський голова Дмитро Орлов відзначив важливість такого проєкту для енергетичної системи України та розвитку містоутворюючого підприємства. 

  Системи накопичення електроенергії є одним з найбільш швидкозростаючих секторів електроенергетики. За 10 років сектор виріс в 48 разів, середньорічні темпи зростання склали 47%. За прогнозами Bloomberg NEF, до 2040 року сумарна потужність накопичувачів перевищить 1 ТВт. Електрохімічні СНЕ здатні набагато швидше реагувати на перепади потужності, ніж традиційна теплова генерація.