Назад
Електронні петиції

В Енергодарі з наступного року запрацює послуга «соціального таксі» для осіб з інвалідністю

Дата публікації: 03.12.2021
  3 грудня міський голова Дмитро Орлов провів робочу нараду з керівниками соціальних служб міста. Слід зазначити, що такі наради відтепер проводитимуться регулярно, аби оперативно вирішувати поточні проблемні питання галузі, забезпечити взаємодію між структурними підрозділами, які опікуються питаннями соціального захисту, відстежувати стан виконання доручень тощо.
На позачергову сесію міської ради планується винести питання щодо придбання житла для осіб з числа внутрішніх переселенців, що проживають в Енергодарі. Зокрема, для двох родин пропонується придбати дві квартири, які буде передано до комунальної власності міста. Відповідний захід передбачений міською програмою забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб на 2021 рік. Фінансування здійснюється за рахунок коштів державного (70%) та міського (30%) бюджетів. 
 Цього року за кошти міського бюджету було придбано спеціалізований автомобіль для перевезення громадян з інвалідністю. Транспорт з підйомним пристроєм, гідравлічними підйомниками та пандусами призначений для перевезення осіб, які мають інвалідність, зокрема, порушення опорно-рухового апарату. На сьогодні автомобіль перебуває на балансі КП «ЦД «Промінь». У подальшому його планується використовувати як «соціальне таксі» - для перевезень осіб з інвалідністю до лікувальних, санаторно-курортних, реабілітаційних закладів в межах міста та поза ним.
Перший заступник міського голови Іван Самойдюк запропонував проаналізувати потреби осіб з інвалідністю, які проживають у місті, щодо необхідності у використанні соціального транспорту, а також опрацювати механізм подання заявок від громадян для користування автомобілем. Крім того, планується організувати «круглий стіл» з обговорення даного питання із запрошенням представників громадських та благодійних організацій, які опікуються особами з інвалідністю.
   Також у ході наради обговорено організаційні питання щодо створення в Енергодарі центру соціального супроводу для осіб пільгових категорій. Управлінню праці та соціального захисту населення доручено опрацювати та надати пропозиції щодо концепції функціонування такого центру.