Назад
Електронні петиції

В Енергодарі йде завершальний етап до запуску нових комунальних підприємств

Дата публікації: 14.11.2018

    У березні 2018 року рішеннями Енергодарської міської ради були створені нові комунальні підприємства - «Чисте місто», «Міськзеленбуд» і «Єдині інформаційні системи». Створення нових підприємств стало наслідком реструктуризації КП «Підприємство комунальної власності». Саме реформування і поділ головного комунального підприємства на декілька окремих було рекомендовано за підсумками проведеного в 2016 році аудиту фінансово-господарської діяльності КП "ПКВ".
  Згідно із затвердженими статутами, основними завданнями КП «Міськзеленбуд» є благоустрій, полив і озеленення міста, КП «Чисте місто» - вивіз сміття і утримання полігону побутових відходів, КП «Єдині інформаційні системи» - створення єдиної диспетчерської мережі внутрішнього зв'язку, а також обладнання системи відеоспостереження.
  З червня 2017 року працює КП «Комунальні системи». Його основними завданнями є утримання та експлуатація електромереж, систем зовнішнього освітлення, вулиць і світлофорних об'єктів.
 У липні 2018 було утворено КП «Тепловодоканал», основні завдання якого - поставка теплової та електричної енергії, гарячої води, централізоване водопостачання і водовідведення. Запустити роботу підприємства можна буде після розрахунку нових тарифів на комунальні послуги. Як відомо, вже підвищено тариф на теплову енергію ВП «Запорізька АЕС», найближчим часом будуть затверджені нові тарифи від ДТЕК Запорізька ТЕС. На основі розрахунків будуть встановлені нові економічно обґрунтовані тарифи для населення.
  Рішенням міської ради у вересні поточного року КП «Ритуал» було приєднано до КП «Комунальні системи». Одна з основних причин реорганізації «Ритуалу» - його неприбутковість і значні адміністративні витрати, що покривалися за рахунок коштів міського бюджету.
  На сьогоднішній день нові КП знаходяться на завершальному етапі перед запуском в роботу. КП «Чисте місто» ведуться розрахунки тарифів на вивезення сміття, які після узгодження будуть затверджені рішенням міської ради.
  Що стосується роботи КП «Єдині інформаційні системи», вже проведено тендер і укладено договір на придбання обладнання системи відеоспостереження. Крім того, при КП буде створена єдина диспетчерська служба для звернень громадян і взаємодії між усіма службами міста.