Електронні петиції

В Енергодарі встановлено тариф на теплову енергію Запорізької АЕС

Дата публікації: 14.08.2019
      Одним з ключових питань порядку денного виконавчого комітету стало встановлення тарифів на теплову енергію ВП «Запорізька АЕС». Тариф становить 124,83 грн/Гкал. У його складі – витрати на виробництво енергії (98,64 грн/Гкал), її транспортування (25,52 грн/Гкал) та постачання (0,67 грн/Гкал). Загалом, тариф зросте на 16%. Підвищення обумовлено зростанням собівартості теплової енергії, виробленої АЕС, витрат на її транспортування та постачання, заробітної плати тощо. 
Проект тарифу виносився на попереднє засідання виконкому, однак не був затверджений у зв’язку із рядом запитань щодо суттєвого зростання ціни на транспортування енергії. Однією зі складових нового тарифу спеціалісти ВП ЗАЕС називають витрати на проведення ремонту теплових мереж, які вичерпали свій термін експлуатації та потребують оновлення. Завершити ремонтні роботи планується до початку опалювального сезону. 
У ході обговорення  було зауважено, що підвищення ціни теплової енергії ВП ЗАЕС може позначитися на розмірі тарифів на тепло для населення від КП «Тепловодоканал». Втім, розрахунки тарифів АЕС визнано економічно обґрунтованими. Окрім того, за рекомендацією виконкому, протягом місяця спеціалістами ВП ЗАЕС проводилася інформаційна робота з населенням щодо необхідності підвищення тарифу.  
Більшістю голосів члени виконкому підтримали дане рішення.