Назад
Електронні петиції

В Енергодарі всі ОСББ повністю готові до початку опалювального сезону

Дата публікації: 11.10.2021
 
8 жовтня у виконавчому комітеті відбулася зустріч представників міської влади з головами об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та керівниками комунальних підприємств міста. 
На початку засідання міський голова Дмитро Орлов представив присутнім чотирьох поліцейських офіцерів громади, які вже найближчим часом розпочнуть працювати на території міста. 
Нагадаємо, Енергодар став першим містом у Запорізькій області, яке долучилося до реалізації проєкту Національної поліції України «Поліцейський офіцер громади». Новий формат роботи правоохоронців передбачає цільову орієнтованість на потреби громади, зокрема, шляхом постійного контакту з мешканцями, оперативного реагування на їх звернення, забезпечення порядку на території та профілактики правопорушень. І першим кроком для ефективної роботи правоохоронців має стати налагодження тісної взаємодії з жителями, зокрема, з головами ОСББ. 
Всі четверо поліцейських офіцерів пройшли необхідне навчання та підготовку, після чого на конкурсній основі були відібрані для роботи в Енергодарі. Всього у місті працюватимуть 8 поліцейських офіцерів громади. Ще четверо будуть відібрані та почнуть працювати у наступному році.
  У свою чергу органи влади забезпечать поліцейських робочими приміщеннями та транспортом, а також всіляко сприятимуть у вирішенні нагальних організаційних питань. Після того, як правоохоронці офіційно приступлять до виконання своїх службових обов’язків, на сайті Енергодарської міської ради буде оприлюднено повну інформацію про них з необхідними контактними даними та закріпленням за територіями. 
У зв’язку із стрімким зростанням в Енергодарі рівня захворюваності на COVID-19 та посиленням карантинного режиму прийнято рішення цього року розпочати опалювальний сезон трохи раніше – з 11 жовтня. Традиційно у першу чергу тепло буде подано до закладів освіти та лікарень, потім – до житлових будинків, де завершено роботи з підготовки тепломереж. Заступник міського голови Сергій Холод подякував головам об’єднань за ефективну підготовку до зими, адже на сьогодні всі будинки ОСББ повністю готові приймати тепло. 
Працівники КП «Тепловодоканал» зараз працюють практично без вихідних, аби своєчасно завершити весь комплекс запланованих заходів та запустити тепло. Протягом вихідних комунальниками виконувалися роботи на ТРП-1, які дозволять покращити якість теплопостачання до споживачів третього мікрорайону. У подальшому, після завершення осінньо-зимового періоду, планується розпочати роботи із заміни обладнання на ТРП-1. Необхідні проєктні роботи для цього вже виконані.
У ході зустрічі було наголошено на важливості своєчасної та повної оплати за спожиті комунальні послуги, які надає КП «ТВК». Як відомо, рішенням виконавчого комітету затверджені нові економічно обґрунтовані тарифи на гарячу воду і тепло, які набули чинності з 1 жовтня.
Для того, аби опалювальний сезон у найпроблемніших 1 та 2 мікрорайонах міста пройшов без ускладнень та аварій, у серпні на центральному тепловому пункті було замінено застаріле обладнання та встановлено 4 нових теплообмінника.
Сергій Холод наголосив, що запуск опалення до будинків має відбуватися виключно під контролем «ТВК». Адже самовільні несанкціоновані підключення без узгодження з комунальниками можуть призвести до аварійних випадків. Для запуску опалення головам об’єднань необхідно подати офіційну заявку диспетчеру КП, після чого підприємство розпочне подачу тепла до будинків. 
Зустріч продовжилася у форматі діалогу. Представники влади та комунальних підприємств надали відповіді на запитання представників ОСББ, які стосувалися видалення сухих та аварійних дерев, забезпечення піском, освітлення вулиць тощо. Міський голова повідомив, що до кінця жовтня спільно з ВП «ЗАЕС» та ДТЕК Запорізька ТЕС планується реалізувати декілька проєктів, направлених на підвищення якості освітлення центральних вулиць міста та пішохідних переходів.