Електронні петиції

В Енергодарі вже рік успішно працює Центр надання первинної медичної допомоги

Дата публікації: 10.09.2019
9 вересня в Енергодарі відбувся брифінг-презентація роботи КНП «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги», присвячений річниці з дня його відкриття. 
       Директор закладу Галина Ганжа розповіла про напрацювання центру, а також проблемні питання, які виникають у ході роботи. 
     Незважаючи на те, що роботу зі створення первинної ланки в Енергодарі було розпочато значно пізніше, ніж по всій Україні, керівництву закладу за підтримки міської влади вдалося в оперативні строки забезпечити належну матеріально-технічну базу підприємства. На укомплектацію центру з міського бюджету було виділено понад 11 млн. грн. На ці кошти, згідно з табелем оснащення, придбано медичне обладнання, комп’ютерну техніку, меблі, медикаменти тощо.
      З 1 січня 2019 року Центр отримує державне фінансування Національної служби здоров’я. 10% з цих коштів направлено на потреби центру, інша частина – на заробітну плату. На сьогодні середня заробітна плата лікаря сімейної медицини складає 20 тис. грн., медичної сестри  - 12 тис. грн. 
    Протягом року для центру придбано медичне обладнання, комп’ютерну техніку, електрокардіографи, лікарські засоби, медикаменти, швидкі тести, аналізатори для лабораторних досліджень, службові автомобілі тощо. З основних досягнень центру названо відкриття чергових кабінетів, денного стаціонару, ефективну роботу в програмі «Доступні ліки». Проводити ремонти та планувати капітальні витрати стане можливим після передачі будівлі колишньої дитячої поліклініки на баланс центру.  
     Проблемними питаннями названо недостатню якість надання медичних послуг (наявність черг, неуважність медичного персоналу до пацієнтів тощо). Серед варіантів вирішення цих проблем –збільшення кількості лікарів. Це дозволить розширити вибір для пацієнтів та зняти навантаження з медиків. За час роботи центру на роботу влаштовано двоє лікарів та один лікар-інтерн. 
       Галина Ганжа подякувала міській владі за підтримку та сприяння в організації роботи закладу. 
       Підсумовуючи зустріч, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Терентьєв зауважив, на даний час основним завданням міської влади та медичних працівників є зосередження на пацієнтоорієнтованості лікарів та забезпечення якісного надання медичних послуг.