Назад
Електронні петиції

В Енергодарі відкрито відділення гемодіалізу

Дата публікації: 23.07.2018

5 липня 2018 року в Енергодарі відбулося урочисте відкриття відділення гемодіалізу при ДЗ «СМСЧ №1».

Участь у заході взяли міський голова Павло Музика, голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, народний депутат України Володимир Бандуров, пацієнти, представники громадських організацій осіб, хворих на ниркову недостатність, ЗМІ.

Питання відкриття в Енергодарі гемодіалізного відділення не вирішувалося протягом кількох років. На сьогоднішній день 16 жителів міста потребують лікування і їх кількість постійно зростає.

За ініціативою жителів міста, що страждають на ниркову недостатність, у квітні минулого року було укладено тристоронній Меморандум між міською владою, ДЗ «СМСЧ №1» та компанією «Фрезеніус Медікал Кер Україна» щодо реалізації проекту оснащення діалізного відділення у м.Енергодарі. Допомогу у відкритті відділення надали представники громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя».

Для проведення ремонтних робіт та обладнання приміщення було залучено спонсорські кошти у сумі понад 15 млн.грн. за рахунок ТОВ «Ренарт». З коштів міського бюджету було виділено понад 7 мільйонів гривень для придбання необхідних медикаментів, меблів і матеріалів.

Відділення гемодіалізу працюватиме як підрозділ відділення анестезіології та інтенсивної терапії ДЗ «СМСЧ №1». Медичний персонал відділення пройшов відповідну професійну підготовку та навчання на базі діалізного центру у м.Черкаси та у Запорізькій обласній лікарні.

Народний депутат Володимир Бандуров висловив подяку спонсорам, міській владі, керівництву ДЗ «СМСЧ №1» за значний внесок у відкриття відділення. Особливі слова подяки від представників влади прозвучали на адресу ветерана медичної галузі міста, голови благодійного фонду «Віра та життя» Ніни Тихомірової, яка протягом 16 років активно займалася питанням відкриття гемодіалізного відділення в Енергодарі.

Костянтин Бриль зазначив, що на сьогодні у Запорізькій області функціонують 7 відділень гемодіалізу, і основне завдання обласної та місцевої влади – забезпечити належні умови для лікування пацієнтів та зробити медичні послуги максимально доступними.

Павло Музика зауважив, що завдяки відкриттю відділення вже найближчим часом енергодарці, які потребують лікування, зможуть отримати життєво необхідні медичні послуги у комфортних і сучасних умовах без необхідності їхати до обласного центру. Міський голова вручив колективу відділення пам’ятний подарунок – телевізор.

За вагомий внесок у відкриття відділення гемодіалізу представники громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя» вручили Листи подяки міському голові Павлу Музиці та директору ТОВ «Ренарт» Ярославу Шатковському.

Гості та пацієнти оглянули кабінети та приміщення відділення, високо оцінили рівень та якість обладнання для проведення гемодіалізу. За всіма критеріями енергодарське відділення гемодіалізу є одним з найкращих в області, запевнили представники влади.