Назад
Електронні петиції

В Енергодарі розпочато роботу з впровадження сучасної системи відеоспостереження

Дата публікації: 21.11.2018

   20 листопада 2018 року у виконавчому комітеті міської ради, за участю міського голови Павла Музики відбулася презентація концепції обладнання в Енергодарі системи відеоспостереження.
  Після виділення рішенням міської ради бюджетних коштів управлінням комунальної власності був оголошений тендер на закупівлю обладнання. Однак через відсутність учасників торги довелося оголошувати тричі. В результаті тендер відбувся тільки на початку листопада, переможцем стала компанія ТОВ «Кобі».
  ТОВ «Кобі» працює на ринку промислового телебачення і систем відеоспостереження з 2003 року. Компанія впроваджує програму «Безпечне місто» на території України, поставляючи необхідне обладнання.      Станом на сьогоднішній день фірмою вже розпочато роботи зі встановлення відеоспостереження в Енергодарі.
  Генеральний директор компанії «Кобі» Олексій Вихристюк презентував аналітичну систему оповіщення та обробки даних «Безпечне місто». Серед функцій програмного забезпечення - ідентифікація номерів автомобілів, розпізнавання облич, виявлення місць локації диму і пожежі, визначення швидкості транспорту, місць ДТП, місць скупчення людей, залишених без нагляду предметів, неправильно припаркованого транспорту та багато іншого.
   Згідно з проектом, в Енергодарі планується встановити 60 камер різного типу. Зокрема, будуть встановлені камери з опцією розпізнавання номерних знаків автомобілів, не тільки державної реєстрації, а й з номерами 19 країн Євросоюзу. Устаткування, яке постачає компанія, має високу якість зображення, що дозволяє визначити номер автомобіля у повній темряві в режимі реального часу з достовірністю 98%.      Представник компанії повідомив, що проект установки камер такого рівня стане в Енергодарі пілотним. Завдяки функціям аналітичного реагування обладнання буде використовуватися для охорони громадського порядку і оперативного інформування правоохоронних органів про надзвичайні події.
  Камери з функцією розпізнавання обличчя планується встановити в місцях великого скупчення людей. В режимі онлайн система порівнює базу даних осіб, які перебувають в розшуку, і в разі виявлення відбувається розпізнавання, про що оператор отримує повідомлення. На онлайн-карті відображається місцезнаходження та інформація про людину, після чого оператор передає інформацію в правоохоронні органи.
   Використання камер стане в нагоді не тільки працівникам правоохоронних органів, а й міським службам. Так, наприклад, у разі пошкодження комунального майна буде можливість оперативно відреагувати, усунути наслідки вандалізму і залучити порушника до відповідальності. Планується, що забезпечувати підключення, утримання та обслуговування системи відеоспостереження буде КП «Єдині інформаційні системи».