Назад
Електронні петиції

В Енергодарі ретельно перевірять нові норми вивозу сміття для населення

Дата публікації: 12.01.2021
  Під час позачергового засідання виконавчого комітету, яке відбулося у понеділок, 11 січня, члени виконкому заслухали попередню інформацію директора КП «Чисте місто» Віталія Кондратенка щодо затвердження норм на вивіз твердих побутових відходів в Енергодарі. Міський голова Дмитро Орлов повідомив, що дане питання планується включити до порядку денного наступного чергового засідання виконкому. Однак для попереднього розгляду та вивчення його було вирішено внести на розгляд членів виконкому заздалегідь.
Попередні норми затверджувалися 5 років тому, термін їх дії завершився у грудні минулого року. Для розрахунку нових нормативів комунальним підприємством було укладено договір зі спеціалізованою організацією, якою протягом всього минулого року проводився аналіз показників накопичення сміття мешканцями міста. Відповідно до нових даних, які представив директор комунального підприємства, посилаючись на фірму-ліцензіата, що виконала розрахунки,  норма з вивозу сміття на одного мешканця на рік зросла з 1,36 до 1,84 м3.
Але у членів виконавчого комітету було чимало запитань до об’єктивності та коректності розрахунків нових норм на вивіз твердих побутових відходів. Перш ніж їх затверджувати, треба ретельно вивчити всю документацію, зробити порівняльний аналіз тощо. Адже, як зазначив перший заступник міського голови Іван Самойдюк, зростання нормативів обов’язково потягне за собою збільшення платежів за надані комунальні послуги для кожного жителя міста. Крім того, зауваження у представників влади викликають і обґрунтування  запропонованих розрахунків.
   "Інші підрядники, які надають послуги з вивозу сміття у місті, формують тариф не за принципом розрахунку на одну особу, а за фактичним обсягом вивезеного сміття за актами прийнятих робіт, - зауважив Іван Гнатович. - Нам необхідно провести порівняльний аналіз розрахунків комунального підприємства та фактичних даних на прикладі ОСББ, більш детально вивчивши дане питання". 
Член виконкому, заступник генерального директора Запорізької АЕС Олексій Попов зазначив, що у разі зростання норм накопичення сміття необхідно паралельно буде враховувати і потребу у збільшенні обсягів споживання населення. 
За результатами обговорень директору КП «Чисте місто» доручено надати розрахунки членам виконавчого комітету в електронному вигляді. Після детального вивчення і доопрацювання їх буде внесено на розгляд виконкому для затвердження.
Крім того, прийнято рішення на наступному черговому засіданні, яке заплановано на 21 січня, заслухати звіт-обґрунтування директора КП «Тепловодоканал» щодо відповідності діючих тарифів фактичним витратам підприємства.