Назад
Електронні петиції

В Енергодарі реалізовані 10 проектів-переможців конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками»

Дата публікації: 29.11.2018
     28 листопада 2018 року в Енергодарі відбулося урочисте відкриття реалізованих проектів-переможців конкурсу грантів ДТЕК «Громада своїми руками». 
     Спільно з представниками ДТЕК Запорізька ТЕС та управління освіти заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Терентьєв особисто відвідав три дошкільні навчальні заклади, де реалізовано нові проекти – ДНЗ №4, ДНЗ №10 та ДНЗ №16. 
     У рамках конкурсу грантів у ДНЗ №4 облаштовано безпечний дитячий скалодром для дітей раннього віку (від 3-х років і вище). Для найменших вихованців ДНЗ №16, в рамках проекту «Веселі малюки» створено зразкову групову кімнату для дітей ясельного віку, оснащену сучасним ігровим, навчальним, спортивним обладнанням. 
     Для вихованців ДНЗ №10 з особливими потребами на базі закладу відкрито Центр реабілітації «Радість руху». ДНЗ має статус компенсуючого типу, де виховуються діти з ослабленим здоров'ям. Відкриття Центру дозволить створити необхідні умови для проведення реабілітаційних заходів майже 350 дітей з ослабленим здоров'ям, інвалідністю, з груп з інклюзивним навчанням. Для центру придбано сучасне корекційно-реабілітаційне обладнання: реабілітаційні бруси, масажний стіл, міні-степер, масажна роликова доріжка, шведська стінка «Вертикаль» з дошкою Євмінова, ротаційний тренажер для рук і ніг, модульні тренажерно-реабілітаційні набори тощо. 
Особливістю цього року стало впровадження енергоефективних проектів. Жителі будинку по вулиці Молодіжній у рамках проекту провели заміну прибудинкового та під’їздного освітлення на енергозберігаючі лампи, встановили датчик руху. Такий захід дозволить економити на освітленні місць загального користування у 2,5 рази. А ініціативна група жителів будинку по проспекту Будівельників провели утеплення будинку, замінивши 48 вікон на нові пластикові. 
    Завдяки конкурсу у міському парку з’явилася велотраса для крос-кантрі, на вулиці Курчатова - майданчик для занять баскетболом і настільним тенісом, а у подвір’ї будинків на вулиці Молодіжній, 3, 5 та проспекті Будівельників, 3 - сквер для відпочинку. У Центрі дитячої та юнацької творчості облаштовано сучасну ігрову кімнату для дітей. 
    До участі у конкурсі долучилися енергодарці поважного віку - члени Ради Енергодарської міської організації ветеранів. Їх проект «Безжурні старики» передбачає відновлення майданчика у І мікрорайоні, навпроти стадіону ЕНВК №1. Реалізація такого проекту дозволить літнім енергодарцям, які є основною категорією мешканців мікрорайону, відпочивати та спілкуватися на свіжому повітрі.
    Цього ж дня у виконавчому комітеті відбулося урочисте привітання представників ініціативних груп проектів-переможців конкурсу. Авторів привітала виконувач обов’язків міського голови Л.Нікітіна, яка подякувала учасникам за активну роботу, ініціативність та небайдужість, внесок у благоустрій та розвиток міста. Автори презентували свої проекти, розповіли про роботу, яка проводилась під час їх реалізації.
     Загалом, у 2018 році енергодарці надали 29 проектів, 10 з них  були обрані для реалізації. Всі вони спрямовані на благоустрій міста, організацію дозвілля дітей та створення умов для занять спортом. На їх втілення ДТЕК направить майже півмільйона гривень.