Назад
Електронні петиції

В Енергодарі пройшли тренування з евакуації населення на випадок аварії на Запорізькій АЕС

Дата публікації: 26.10.2018
     26 жовтня 2018 року в місті Енергодарі було проведено тренування з органами управління та силами цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій у разі виникнення  надзвичайної ситуації на ВП «Запорізька АЕС».
    Участь у тренуваннях взяли міський голова Павло Музика, заступник голови Запорізької ОДА Віктор Скобліков, директор Департаменту з питань ЦЗ населення облдержадміністрації Володимир Шлея, спеціалізовані служби цивільного захисту, керівництво ВП «Запорізька АЕС», ГУ ДСНС у Запорізькій області.
    Під час тренування відпрацьовувались заходи щодо приведення органів управління і сил реагування цивільного захисту міста та області в готовність у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій на ВП «Запорізька АЕС», а також організація та проведення евакуації населення із зони можливого ураження. 
     Згідно тактичного задуму, 26 жовтня о 06.00 на ВП «Запорізька АЕС» виникла позаштатна ситуація, класифікована як «комунальна радіаційна аварія». До зони радіаційного забруднення потрапляє місто Енергодар з чисельністю населення 54,4 тис. чол. Зона можливого небезпечного радіаційного забруднення становить 1750 кв.км. Площа небезпечного радіоактивного зараження міста складає 63,5 кв.км. 
У зв’язку з ситуацією, що була змодельована, було організовано оперативне засідання комісій з питань евакуації та з питань ТЕБ та НС. В режимі онлайн-конференції забезпечено проведення теоретичної частини тренувань з облдержадміністрацією, містами та районами області, які потрапляють до зони ураження при аварії на ЗАЕС, а також тих, які приймають та розміщують евакуйоване населення. 
Керівники спеціалізованих служб цивільного захисту доповіли про наявні сили і засоби, стан їх готовності до виконання завдань за призначенням у разі виникнення аварійної ситуації. 
Під час проведення тренування на практиці були відпрацьовані заходи з перевірки системи автоматизованого оповіщення населення,  розгортання на базі ЕЗОШ №7 збірного пункту евакуації, пункту видачі препаратів йодної профілактики та респіраторів, пунктів посадки на залізничній станції "Енергодар" та на автомобільний транспорт, проведення евакуації населення, в тому числі, осіб з інвалідністю, інформування населення щодо дій та заходів при загрозі виникнення або виникненні НС на ВП «Запорізька АЕС». Для оповіщення населення подано сигнал «Увага всім», електросирени, текстове повідомлення про надзвичайну подію через вуличні гучномовці та радіоточки, теле- та інтернет-трансляції. Паралельно було проведено евакуацію пацієнтів інфекційного відділення СМСЧ №1. Евакуація проводилась із залученням транспорту ВП ЗАЕС, ДТЕК Запорізька ТЕС, приватних підприємців-перевізників. 
Всі завдання, які ставилися перед учасниками тренування, – відпрацювання злагодженості, послідовності, оперативності у роботі та взаємодії між органами управління та силами цивільного захисту під час проведення евакуаційних заходів – виконано у повному обсязі.