Назад
Електронні петиції

В Енергодарі представники влади та ОСББ обговорили проблемні питання та шляхи їх вирішення

Дата публікації: 18.01.2021
   17 січня у конференц-залі виконавчого комітету відбулася зустріч представників міської влади з головами об'єднань співвласників багатоквартирних будинків Енергодара. Метою зустрічі було обговорення та пошук шляхів вирішення проблемних питань, з якими стикаються мешканці ОСББ, налагодження ефективного діалогу влади та громадськості. На запитання присутніх давали відповіді міський голова Дмитро Орлов, його заступники Іван Самойдюк та Сергій Холод, а також керівники комунальних підприємств. 
Одне з питань, порушених на зустрічі, стосувалося якості опалення будинків 1 та 2 мікрорайонів міста. Заміни потребує обладнання теплового пункту, яке перебуває в занедбаному критичному стані. Для придбання нових теплообмінників передбачені кошти у міському бюджеті, наступним кроком стане здійснення необхідних закупівель та проведення робіт із заміни обладнання ЦТП. Це дозволить вже до наступного опалювального сезону усунути всі недоліки системи опалення та уникнути аварійних випадків в зимовий період. 
Обговорювалося питання встановлення загальнобудинкових приладів обліку теплової енергії. Лічильниками вже обладнані 38 будинків, однак взяти їх на облік КП "Тепловодоканал" не має змоги у зв'язку з відсутністю доступу до них. За результатами розгляду питання вирішено передати прилади обліку на баланс КП "ТВК" із подальшою передачею їх до ОСББ.
Чимало уваги було приділено питанню розрахунків нових тарифів КП "Тепловодоканал" на централізоване водопостачання, водовідведення та опалення. Дане питання планується внести на розгляд виконавчого комітету під час чергового засідання 21 січня. Як зазначив перший заступник міського голови Іван Самойдюк, рішенням виконкому будуть визначені конкретні терміни та відповідальні, для того, аби вже найближчим часом можна було вийти на розрахунок нового тарифу. Всі можливості для цього на сьогодні вже є. При цьому основним принципом при розрахунках має стати прозорість та зрозумілість всіх складових тарифу для кожного мешканця міста. Саме це дозволить розробити та затвердити економічно обґрунтований тариф на воду та тепло для населення. 
Серед інших питань, обговорених на зустрічі, - встановлення на прибудинкових територіях контейнерів для збору пластику, якість опалення у житлових будинках, недостатній тиск холодної води на верхніх поверхах багатоповерхівок, встановлення приладів обліку води для осіб пільгових категорій тощо. З усіх звернень очільники ОСББ отримали вичерпні відповіді та роз'яснення. Частину питань взято в роботу для подальшого вирішення. 
За підсумками зустрічі прийнято рішення створити Координаційну раду голів ОСББ для налагодження плідної співпраці та ефективної взаємодії в напрямку утримання та обслуговування багатоквартирних будинків, оперативного реагування на проблемні питання та їх вирішення.