Назад
Електронні петиції

В Енергодарі підприємцям розповіли про нововведення на ринку електроенергії

Дата публікації: 08.11.2018

    8 листопада 2018 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Алли Біленької відбулося засідання міської Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
    Основне питання порядку денного стосувалося змін у законодавстві в частині впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії». Про його основні положення підприємцям розповіли технічний директор ТОВ “Барвінок” Михайло Прочан та віце-президент, виконавчий директор Запорізької обласної союзу промисловців і підприємців (роботодавців) “Потенціал” Валерій Крайній.
    У квітні 2017 року Верховна рада прийняла закон "Про ринок електроенергії", який серед іншого передбачає відділення до 11 грудня 2018 роки діяльності з розподілу електроенергії від діяльності з її постачання. Законом передбачено правові передумови щодо закупівлі замовниками електричної енергії на конкурентних засадах, зокрема, вільний вибір постачальника електроенергії, безпеки постачання, а також спрощення порядку укладення договорів.
    Сьогодні вся електроенергія, яку виробляють станції, потрапляє на оптовий ринок, звідки через приватні обленерго - до споживачів. Тариф встановлюється Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Вже з 1 липня 2019 року на ринок прийде конкуренція, що дозволить самостійно обирати постачальника енергії за привабливими для себе тарифами.
    У ході засідання підприємцям були надані відповіді та роз’яснення щодо впровадження норм закону та їх використання у підприємницькій діяльності. Зокрема, Михайло Прочан повідомив, що в Україні вже отримали ліцензію на електропостачання близько 200 фірм. У зв’язку з цим з 1 липня наступного року підприємці матимуть змогу самостійно визначитися, з ким укладати договори на постачання електроенергії.