Назад
Електронні петиції

В Енергодарі обговорили заходи щодо профілактики інфекційних хвороб

Дата публікації: 16.11.2018

     15 листопада під головуванням заступника міського голови Андрія Терентьєва відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Енергодарської міської ради.
    Члени комісії обговорили питання посилення заходів щодо недопущення поширення зооантропонозних захворювань, організації протиепідемічних та протиепізоотичних заходів по боротьбі з токсикоінфекції та біогельмінтози.
      Зооантропонозні захворювання розвиваються як у тварин, так і у людей. Таких видів захворювань — понад 100 найменувань. Найпоширеніші з них — бруцельоз, туберкульоз, сказ, лептоспіроз, трихінельоз та ін. Джерелом інфекції можуть бути різні середовища і предмети як живої, так і неживої природи. Найчастіше патогенні і умовно патогенні мікроорганізми проникають в організм людини із забрудненою водою та їжею, предмети побуту та інші предмети, які були заражені хворими тваринами або людьми. Поширення збудників харчових токсикоінфекцій серед тварин, м'ясо яких використовується в їжу, створює небезпеку передачі інфекції людині через м'ясні продукти.
      Епізоотична ситуація зі сказу в Україні та Запорізькій області протягом останніх років залишається напруженою. З початку 2018 року в Енергодарі і районі від укусів тварин постраждали 90 осіб. З метою профілактики поширення хвороби з 10 по 16 листопада лікарями Кам'янсько-Дніпровської ветеринарної лікарні спільно з фахівцями Держпродспоживслужби проводиться вакцинація домашніх тварин від сказу.
      За підсумками обговорення Енергодарському відділу поліції рекомендовано вжити заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших невстановлених місць торгівлі. Реалізація продукції тваринного походження без проведення ветеринарно-санітарної експертизи в державних лабораторіях заборонена. Дотримання вимог чинного ветеринарного законодавства при реалізації продукції і сировини на агропродовольчих ринках контролює управлінням Держпродспоживслужба Кам'янсько-Дніпровського району.