Назад
Електронні петиції

В Енергодарі обговорили питання безпеки та зниження аварійності на дорогах

Дата публікації: 11.02.2020

 

   З початку нового року в Енергодарі почастішали випадки дорожньо-транспортних пригод. Тільки з початку лютого стався ряд нещасних випадків на дорозі: внаслідок одного з них загинула 20-річна дівчина, а минулого тижня автівка на пішохідному переході збила візок з дитиною. 
  У зв’язку з цими подіями та суспільним резонансом 11 лютого, за ініціативи міського голови Павла Музики у виконавчому комітеті відбулась нарада за участю представників патрульної поліції, комунальних служб, містоутворюючих підприємств. 
   Основна причина ДТП - недотримання водіями правил дорожнього руху та швидкісного режиму, а також водіння у нетверезому стані. Протягом 2019 року зафіксовано понад 60 випадків керування транспортом у стані о сп’яніння, при цьому тільки за січень 2020 року виявлено понад 11 таких фактів. Минулого року сталося 8 наїздів на пішоходів, за лютий 2020 року – 5. За порушення правил дорожнього руху водії притягуються до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів. 
   Минулого року в Енергодарі було проведено капітальну реконструкцію центральних доріг міста, встановлено нові дорожні знаки, оновлено розмітку. Залишається актуальною проблема належного освітлення вулиць. Комунальними службами опрацьовується питання щодо освітлення пішохідних переходів, яких в Енергодарі понад 80. На сьогодні вже підготовлено кошториси на заміну освітлення 25 переходів 1-го та 2-го мікрорайонів: відповідні коригування до бюджету планується внести на найближчій сесії міської ради. Що стосується електромереж 3-6 мікрорайонів, на даний час вони залишаються на балансі ВП ЗАЕС. Найближчим часом службами АЕС на центральних вулицях міста буде проведено заміну 30 світильників на сучасні ЛЕД-лампи. Для того, аби забезпечити належне утримання та обслуговування електромереж, міською владою буде підготовлено звернення до керівництва ВП ЗАЕС та НАЕК «Енергоатом» з пропозицією прийняти мережі 3-6 мікрорайонів до комунальної власності міста. 

  Проблемою залишається і кадрова неукомплектованість патрульної служби: на сьогодні в Енергодарі – тільки один екіпаж групи реагування патрульної поліції. Для вирішення цієї проблеми запропоновано звернутися до керівництва Національної поліції у Запорізькій області з пропозицією розглянути можливість забезпечення кадрами енергодарського відділу.
  За результатами наради прийнято рішення вжити заходів щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у закладах освіти та трудових колективах, підвищення роботи з профілактики ДТП, встановлення додаткових світлофорів на вулицях міста. Окрім того, запропоновано розглянути можливість запровадження системи автоматичної фіксації швидкості на дорогах міста.