Назад
Електронні петиції

В Енергодарі до занять повернулися майже всі заклади освіти, культури та спорту

Дата публікації: 24.11.2021
  24 листопада міський голова Дмитро Орлов провів щотижневу робочу нараду з питань освіти, культури та спорту.
З початку поточного тижня всі заклади загальної середньої та позашкільної освіти працюють в очній формі. На сьогодні повністю вакциновані від COVID-19 98% освітян. Від роботи відсторонено 31 невакцинованого працівника (2% від загальної кількості).  В тому числі, 17 працівників гімназій (5 педагогічних), 12 - дитсадків (3 педагогічні), а також 2 керівників гуртків позашкільних закладів. Слід зазначити, що на освітній процес відсторонення педагогів не вплинуло: керівництвом закладів вжито заходів щодо їх тимчасового заміщення.  
На карантин закрито 9 шкільних класів з 230, з них 7 – початкової ланки. У дитсадках закрито 11 груп, втім, більшість з них повернуться до занять наприкінці поточного тижня. 
Фахівцями управління освіти було проведено перевірку дотримання протиепідемічних вимог у тих дитсадках, де найвищий показник захворюваності серед дітей. За результатами цієї перевірки порушень карантину виявлено не було. Всі діти, яким підтверджено COVID, виховуються у різних групах. 
Відзначено помітне скорочення кількості нових випадків захворювання серед освітян. На сьогодні лікуються від коронавірусу 19 працівників закладів та 34 дитини (учні та вихованці). Щоденно дитсадки відвідують в середньому 1100-1200 дітей. 
У гімназіях розпочалися учнівські олімпіади: цього тижня відбудуться 5 з 18 запланованих. Всі вони пройдуть на базі освітніх закладів в офлайн-форматі.
На сьогодні відновлено роботу практично всіх закладів культури та спорту: школи боксу, спортивно-оздоровчого комплексу та плавального басейну ВП ЗАЕС, художнього виставкового залу, дитячої художньої школи, гуртків та секцій. З дотриманням карантинних обмежень працюють дитячі та дорослі творчі колективи МПК «Сучасник», керівники яких вакциновані двома дозами. З наступного тижня планується повернення до звичайного формату навчання дитячої музичної школи.  
Температурні показники у закладах освіти та культури в нормі, опалювальний сезон проходить злагоджено та без збоїв. 
У ході наради міський голова наголосив на важливості запровадження у всіх закладах освіти, культури та спорту енергоефективних заходів. Це питання на сьогодні є вкрай актуальним у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію. Заходи з енерго- та теплозбереження дозволять скоротити споживання енергоресурсів та відповідно зменшити фінансові витрати на них. Керівникам галузевих напрямків доручено визначити відповідальну особу у кожному закладі, яка координуватиме питання енергозбереження та звітуватиме про виконання відповідних заходів.