Назад
Електронні петиції

В Енергодарі депутати затвердили ставки єдиного податку

Дата публікації: 04.09.2020
     У зв’язку з карантинними обмеженнями у липні депутатами було прийнято рішення до кінця року звільнити підприємців-платників єдиного податку на території м. Енергодара від сплати єдиного податку. 
    Наразі міською радою прийнято рішення встановити ставки єдиного податку на 2021 рік для першої групи – 2 % до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для другої групи – 2 % до розміру мінімальної заробітної плати. Саме такі ставки діяли в Енергодарі на початку поточного року.
     Діючі ставки податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у м.Енергодарі дійсні до 31.12.2020. З метою врегулювання надходжень до місцевого бюджету від сплати зазначеного податку депутатами міської ради 01 січня 2021 встановлено наступні ставки: для фізичної особи – платника податку
- для об’єктів житлової нерухомості та гаражів, якщо вони не використовуються у господарській діяльності для отримання доходу встановлено 0%;
- для об’єктів нежитлової нерухомості якщо вони використовуються у господарській діяльності для отримання доходу – 0,05 % розміру мінімальної заробітної плати.
      Юридичні особи за об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у їх власності, будуть сплачувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, за об’єкти нежитлової нерухомості – 0,05 %.
    Крім того за будівлі – різних типів об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, якщо вони не використовуються у господарській діяльності для отримання доходу - податок не справлятиметься. У випадку, якщо такі будівлі використовуються у господарській діяльності для отримання доходу – сплачуватиметься 0,05 % розміру мінімальної заробітної плати.