Назад
Електронні петиції

У виконкомі проведено чергову нараду з керівниками комунальних медичних закладів

Дата публікації: 15.07.2021
  15 липня виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк провів чергову робочу нараду з нагальних питань медичної галузі. 
Епідеміологічна ситуація в Енергодарі залишається стабільною. На сьогодні від коронавірусу лікуються 75 осіб. Протягом тижня виявлено лише один випадок хвороби. На території області показники приросту випадків захворювання також невисокі: за тиждень виявлено 26 осіб з коронавірусом.
У зв’язку з тим, що КНП «СМСЧ» виведено зі списку закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну допомогу при COVID-19, тепер пацієнтів з коронавірусом госпіталізують до Дніпрорудненської лікарні. 
Продовжується вакцинація громадян від COVID-19. В Енергодарі за тиждень першою дозою вакцини щеплено 267 осіб. Першу дозу вакцини вже отримав 3061 енергодарець, повністю імунізовані – 2213.
Щеплення проводиться вакцинами AstraZeneca та CoronaVac. Щодо вакцини Pfizer, її Енергодар отримує за розподілом обласного департаменту охорони здоров’я. Нею щеплять осіб віком 60+, а також диспансерних пацієнтів, які мають захворювання.
На базі Центру первинної медико-санітарної допомоги створено центр масової вакцинації. Тут енергодарці зможуть вакцинуватися у вихідні та святкові дні. Запрацює він з 24 липня, години роботи – з 09.00 до 13.00. 
Під час наради обговорено стан завершення ремонтних робіт приймально-діагностичного відділення СМСЧ. В.о. директора медзакладу Святослав Струс повідомив, що на даний час проєктантами проводиться перевірка стану та якості виконаних робіт на їх відповідність проєкту, робота з підрядною організацією щодо усунення зауважень та виявлених недоліків. За проєктом, завершити всі роботи планується до 30 липня. Паралельно триває перевірка пакету документів для здачі об’єкту в експлуатацію. До перевірки будуть залучені фахівці управління комунальної власності як розпорядника бюджетних коштів. 
 На етапі проходження експертизи перебувають проєкти ремонту приміщень відділення під встановлення рентген-апарату та комп’ютерного томографа. Паралельно ведеться підготовка до оголошення тендерних процедур. 
Серед інших запланованих ремонтних робіт – поточний ремонт приміщень головного корпусу СМСЧ, дитячого стаціонару, вхідної групи та санвузлів І поверху дорослої поліклініки, капремонт покрівлі головного та господарського корпусів, капремонт другого та третього поверху прибудови до дорослої поліклініки.
Щодо реконструкції приміщення під лабораторію, управлінням комунальної власності вже підготовлено бюджетний запит на виконання робіт. Найближчим часом планується проведення зустрічі з проєктантами. Іван Гнатович зауважив, що при розробці проєкту мають бути залучені фахівці Запорізької та Мелітопольської лабораторій, які мають успішний практичний досвід створення комунальних лабораторій на базі своїх медичних закладів.  
Керівництвом СМСЧ підписано договір на поставку маммографа, придбаного за кошти державного бюджету. Наступним кроком стане проходження необхідних процедур з отримання ліцензії на зберігання обладнання, а також облаштування приміщення під його розміщення. 
Святослав Струс повідомив про роботу, яка ведеться в напрямку забезпечення лікарні препаратами проти ботулізму, проти сказу, а також  антитоксином від укусів змій. За розподілом обласного департаменту охорони здоров’я СМСЧ отримала антирабічну вакцину від сказу. Щодо препаратів від ботулізму, вони надійшли до області у невеликій кількості, у зв’язку з чим прийнято рішення залишити всі дози в обласній інфекційній лікарні. Сироватку від укусів змій в області поки що очікують. 
Придбання анатоксинів проти ботулізму та укусів змій включено до плану закупівель СМСЧ. Тобто, у разі можливості медзаклад зможе самостійно придбати ці препарати та створити необхідний резерв на випадок надзвичайних ситуацій.