Назад
Електронні петиції

У виконкомі обговорили результативність реалізації проєктів першого етапу Стратегічного плану розвитку Енергодара

Дата публікації: 30.07.2021
  29 липня у виконавчому комітеті міської ради відбулося засідання Комітету з управління впровадженням Стратегічного плану розвитку міста Енергодара до 2027 року. 
  План був розроблений у 2017 році за підтримки міжнародного проєкту ПРОМІС. Його мета - розвиток міста, створення умов для комфорту жителів, місцевий економічний розвиток та сприятливий інвестиційний клімат. Стратегія визначає бачення майбутнього міста, основні напрямки та пріоритети його розвитку. Документом визначено три пріоритетні напрямки розвитку Енергодара: місто, дружнє до довкілля (розвиток енергетики і впровадження екологічних технологій, охорона навколишнього середовища та здоров'я населення); місто, відкрите до інвестицій та розвитку бізнесу (формування конкурентоспроможного інноваційного середовища); місто, комфортне та зручне для проживання.
У ході засідання проаналізовано результативність реалізації першого етапу Плану, який тривав з 2017 до 2020 року. План включав 50 проєктів на загальну суму 1,04 млрд грн. За звітній період проводилися роботи з реалізації 38 з них на загальну суму 586,2 млн грн. Фінансування здійснювалося за кошти державного, обласного та місцевого бюджету, партнерських та інвестиційних коштів. 
  Серед проєктів, які були реалізовані частково або повністю - обладнання загальноміської системи відеоспостереження, відкриття на базі СМСЧ гемодіалізного відділення, оновлення ліфтового господарства, впровадження Громадського бюджету, створення Університету третього віку, запровадження у закладах освіти заходів з екологічної грамотності та енергозберігаючих технологій, розвиток інклюзивної освіти, сучасні кабінети для вивчення базових дисциплін, покращення діяльності ЦНАП «Єдиний офіс», створення бізнес-інкубатору, ефективне управління житлом.
  У ході обговорень було зауважено, що ряд проєктів реалізувалися вкрай повільними темпами. На деякі проєкти було виконано тільки ПКД, зокрема, на проведення реконструкції стадіону «Старт» та міського парку. Не завершено проєкти щодо створення сучасної системи поводження з відходами, спорудження експлуатаційних свердловин, створення індустріального парку, розвитку рекреаційних зон, переведення 1-2 мікрорайонів міста на теплопостачання від АЕС, комерційного обліку комунальних послуг тощо.
  Не було розпочато реалізацію 12 проєктів з запланованих 50. Серед них - реконструкція очисних споруд з модернізацією технології знезараження стічних вод, берегоукріплення набережної, оновлення матеріальної бази фізіотерапевтичного відділення та відділень соціально-медичної реабілітації терцентру, реконструкція теплотраси та будівництво нового теплового пункту в кварталі котеджної житлової забудови тощо.
  Виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк зазначив, що за результатами аналізу розпочатих або завершених проєктів Стратегії є чимало зауважень. Так, заходи з модернізації системи зливової каналізації міста виконані з порушеннями. І їх наслідки ми бачимо після кожного великого дощу. 
  Наявний проєкт реконструкції парку потребує ревізії та фахового аналізу. Недостатньо заходів вживається в напрямку лобіювання інтересів міста на рівні центральних органів влади. 
  Ряд заходів, які були не виконані протягом минулих років, вирішено включити до другого етапу реалізації Стратегічного плану, який триватиме до 2023 року.  У рамках нього заплановано 41 проєкт загальною сумою 1,2 млрд грн. Серед основних заходів -  нове будівництво надсвердловинних будівель на території господарчо-питного водозабору та розчищення дна Каховського водосховища, реконструкція з модернізацією технології знезараження питних вод, впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами (реконструкція полігону ТПВ, розробка схеми санітарного очищення міста, впровадження роздільного збору та сортування сміття), забезпечення надійної роботи каналізаційних мереж, розвиток зеленого господарства, реконструкція очисних споруд з модернізацією технології знезараження стічних вод,  будівництво центру обробки даних та інформаційних систем, створення містобудівного кадастру, розширення спектру адміністративних послуг тощо. По кожному проєкту встановлені конкретні терміни виконання та визначено орієнтовні кошториси. 
Члени Комітету обговорили та затвердили план заходів із реалізації Маркетингової стратегії на 2021-2023 роки. У попередні роки в рамках стратегії було затверджено бренд міста, розроблено Інвестиційний паспорт, іміджевий проморолік, створено портфоліо міста тощо. 
Серед заходів, запланованих на наступні роки в даному напрямку, - оновлення переліку потенційно привабливих для інвестування ділянок, розвиток промислового туризму, формування сприятливого бізнес-клімату,  налагодження ефективної комунікації з цільовими аудиторіями, адміністрування та супровід Інвестиційного порталу та інші.